„Muže udeřil do obličeje, čímž mu způsobil zranění, se kterým musel zůstat týden v pracovní neschopnosti,“ informovala včera mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.


Incident se stal při cestě vězňů do jídelny na oběd.


„Z útvaru, který vede příslušník, odbočil jeden z vězňů a zamířil k administrativní budově. Zde začal bušit na dveře a hlasitě se dožadovat rozhovoru s vedoucím oddělení výkonu trestu,“ popsal počátek konfliktu tiskový mluvčí věznice Petr Maňaska.


Pracovníci vězeňské služby odsouzeného muže marně žádali, aby svého jednání zanechal. Vysvětlovali, že v tuto chvíli musí jít v první řadě na oběd a následně si může o rozhovor zažádat. Odsouzený ale stále trval na svém a začínal „vidět rudě“. „Pracovníka věznice začal vulgárně urážet. Potom ho nečekaně udeřil pěstí do obličeje,“ doplnil Maňaska.


K dalším ranám už neměl příležitost. Dozorci ho zpacifikovali a do vyšetření incidentu umístili na uzavřené oddělení. Muž byl následně kázeňsky potrestán, trest může být až dvacet dní samovazby. Teď musí navíc počítat i s tím, že si pobyt ve vězení zřejmě ještě o něco prodlouží.


„Policejní vyšetřovatel tento týden obvinil odsouzeného z trestného činu útoku na veřejného činitele, za který je trestní sazba až pět let odnětí svobody,“ doplnila policejní mluvčí Světláková.