Na pořádek z pátku na sobotu dohlíželo v Janově na dvě desítky strážníků. Do akce byli zapojeni také psovodi a těžkooděnci.

Šéf litvínovských strážníků Zdeněk Urban řekl, že městská policie eviduje několik stížností tamních obyvatel na dlouhodobé problémy a rušení nočního klidu ve zmíněné lokalitě.

„To byl také důvod, proč jsme se rozhodli posílit páteční noční směnu o další policisty a zaměřili jsme se v centru Janova hlavně na návštěvníky nočních podniků,“ vysvětlil šéf MP Urban. Podle něj jde o nejhorší místo v Janově, kde si lidé stěžují na to, že se večer nebo k ráno nevyspí kvůli hluku hostů, kteří opouštějí noční podniky.

Akce začala po dvaadvacáté hodině, kdy do centra Janova přijela mobilní policejní služebna litvínovských strážníků v doprovodu dalších vozidel. Krátce poté už strážníci řešili první incident, a to rvačku dvou mužů u nedaleké restaurace. Incident se neobešel bez krve a zraněného muže musela do nemocnice transportovat přivolaná sanitka.

Další incident se k ránu odehrál před Casinem, kde po vzájemné hádce neuposlechlo výzvu policie několik mladíků. Zakročit proto museli i těžkooděnci a výtržníky zpacifikovat. Strážníci při kontrole v hernách odhalili i neplnoletého mladíka, který nadýchal přes dvě promile alkoholu. Policisté proto chlapce převezli domů a předali ho rodičům.

Za necelou hodinu chlapce, který se mezitím převlékl, opět odhalili s alkoholem v ruce v nočním podniku. I tentokrát byl převezen rodičům a věc strážníci podstoupí sociálnímu odboru litvínovské radnice.

Po čtvrté hodině ranní v sobotu se z nočních podniků v Janově začali hosté a mnozí pod vlivem alkoholu rozcházet domů. Ulice se rázem zaplnila lidmi a policisté krátce poté zasahovali u rvačky přímo na autobusové zastávce, kde se poprali tři mladíci. Během noční akce strážníci museli použít sedmkrát donucovací prostředky a uložili deseti hříšníkům blokové pokuty, a to především za rušení nočního klidu a neuposlechnutí výzvy. Podobné páteční noční akce budou pokračovat i v budoucnu.