Trhal z ní oblečení, osahával ji, pak ji pro změnu chtěl okrást. Bůh ví, jak by vše dopadlo, kdyby ho nevylekal maják náhodně projíždějícího policejního auta. Drobná blondýna nebyla totiž jedinou, kterou násilník přepadl. Jeho obětmi se staly ještě další tři ženy – jednu měl čtyři hodiny znásilňovat ve výtahu, jinou málem uškrtit v parku. Obžalovaný muž teď stojí před soudem, hrozí mu vysoký trest.


„Šla jsem od kamarádky, když mě najednou obžalovaný chytil za rameno. Začal mi stahovat svetr a osahávat mě na prsou. Říkal: Ty kurvo, svlékni se a neřvi. Pak mě shodil na zem a tahali jsme se o kabelku,“ vypověděla před soudem žena, co osudný večer zažila. Byl to pro ni tak otřesný zážitek, že se s obžalovaným nechtěla u soudu ani setkat. Vypovídala v jeho nepřítomnosti.


Přestože tato mladá žena prožila opravdu otřesné přepadení, rozhodně ještě nedopadla ze všech obětí nejhůře. Muž totiž podle obžaloby postupně zaútočil na čtyři ženy. Jeho agresivita se s počty přepadení zvyšovala.


Své o tom ví 23letá žena, kterou měl obžalovaný věznit čtyři hodiny ve výtahu. Osahávat ji a provádět na ní orální sex. Též ji měl přinutit, aby orálně uspokojovala ona jeho. Pokoušel se i o pohlavní styk, k tomu však nakonec nedošlo.


Ještě mnohem hůře dopadla poslední oběť – málem útok nepřežila. Muž si 28letou ženu vyhlédl na vrchu Šibeník. Seděla zde v půl deváté večer na lavičce a venčila psa. Obžalovaný si k ní měl přisednout a s nožem v ruce jí vyhrožovat. Poté ji odvléct do křoví, kde ji měl bít pěstmi do hlavy a škrtil tak, že omdlévala. Život jí zřejmě zachránili kolemjdoucí, kteří si útoku všimli.


Těžce zraněná žena utrpěla mimo řady rozsáhlých pohmožděnin i zlomeninu dolní čelisti, otřes mozku a roztržení ušního bubínky, které mělo za následek poruchu sluchu. Léčila se tři měsíce.


Obžalovaný se u soudu ke třem činům částečně doznal. Tvrdil však, že na ženy nebyl brutální, ani jim nevyhrožoval. Svůj poslední útok na Šibeníku sváděl na drogy. Sex ve výtahu s mladou ženou byl prý z její strany naprosto dobrovolný.


Čeká se vysoký trest


Všechna čtyři brutální přepadení se odehrála v Mostě loni na jaře. Soud s obžalovaným začal v říjnu. Rozsudek u mosteckého soudu by si měl 36letý muž vyslechnout snad už tento čtvrtek.


Za dvě přepadení a znásilnění mu hrozí až desetileté vězení. Další trest mu zřejmě nadělí Krajský soud v Ústí nad Labem. Ten totiž bude posuzovat čtvrté přepadení, kdy pachatel ženu surově zbil a málem ji uškrtil, jako pokus o vraždu. Zde je trestní sazba až 15 let.


Obžalovaný nestojí před soudem poprvé. Již byl za násilnou trestnou činnost v minulosti na 9,5 roku odsouzen. V říjnu 2002 byl podmínečně propuštěný na svobodu


Podle znalce z oboru zdravotnictví odvětví psychiatrie a sexuologie je pobyt obžalovaného na svobodě nebezpečný. Sice netrpí žádnou sexuální úchylkou, ale má poruchu osobnosti, která byla dříve nazývána psychopatií. Znalec proto navrhl, aby mu v případě uznáni viny byla nařízená ústavní léčba.