„Oba muže komisař obvinil z trestného činu loupeže a neoprávněného držení platební karty. Zároveň podal návrh na uvalení vazby, kam byli podezřelí na konci minulého týdne eskortováni,“ sdělila včera mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.


Lupiči muže přepadli v deset večer u domu v ulici Budovatelů, kde bydlel. Natlačili ho na vchodové dveře a prohledali ho. Vystrašený muž se bránil a křičel o pomoc. Nebylo mu to však nic platné. Jeden z pachatelů ho strhl na zem a spolu s komplicem mu sebral peněženku s doklady a platební kartou a též mobilní telefon. Lupiči pak z místa činu rychle zmizeli. Přepadený muž byl sice z útoku otřesen, ale jinak nezraněn.


Při objasňování loupeže mostečtí kriminalisté zjistili, že mladší z pachatelů má na svědomí ještě další dvě krádeže. V Nezvalově ulici měl 15. listopadu oslovit 36letého muže. Otázkou na čas rozptýlil jeho pozornost, a když muž vstupoval do domu, tak mu vytáhl z kapsy mobil. Okradený si však jednání zloděje všiml a oba muži se krátce o přístroj přetahovali. Lapka pak utekl do Dobnerovy ulice. Podobné krádeže se mladík dopustil i o 10 dní později. Pro změnu požádal na ulici o cigarety 60letého muže. Když neuspěl, tak se na svou oběť ze zadu „nalepil“ a z kapsy u kalhot muži sebral peněženku. Následně rychle zmizel.


Policistům se ukradené věci nepodařilo zajistit. Pachatelé je zřejmě prodali a peníze utratili.