První loupež– třída Budovatelů


První loupež se stala v pondělí 1. prosince v pobočce Chance na třídě Budovatelů naproti nákupnímu středisku Rozkvět. „Do sázkové kanceláře vstoupil lupič v půl páté odpoledne. Pracovnici předložil papír, na kterém stálo, že chce peníze. Poté, co dostal finanční částku, která nepřesahovala pět tisíc korun, tak z místa činu odešel,“ sdělila k případu mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.


Druhá loupež –vedle kina Kosmos


K druhé loupeži došlo ve středu 3. prosince. Tentokrát si pachatel vybral pobočku Chance, která sídlí v objektu služeb Archa vedle kina Kosmos. I tento lupič měl svůj požadavek na vydání peněz napsaný na papírku, který předložil ženě za přepážkou.


„Okamžitě mi dej peníze. Jsem vytočenej, budu střílet,“ stálo na lístečku. Ani tato pracovnice nehodlala riskovat, že pachatel svou hrozbu splní a peníze mu dala. V kase měla tři tisíce korun.


„Nebylo mi v tu chvíli vůbec dobře. Ještě si poodhrnul bundu, aby ukázal, že má pistoli a dělal, jako by natahoval kohoutek. Peníze jsem mu proto vyložila na stůl. On se tak divně podíval, asi se mu to zdálo málo. Pak si peníze vzal a odešel,“ popsala včera loupež 37letá přepadená zaměstnankyně Chance.


Dodala, že je ráda, že v době, kdy lupič do kanceláře vešel, seděla za zavřenou přepážkou a nevypisovala v prostoru určeném pro klienty na tabule kurzovní sázky.


„Možná, že kdybych byla u tabule a on ke mně mohl, tak mi tu pistoli přiložil až k hlavě,“ zaspekulovala žena. Překvapila ji prý drzost lupiče. Kancelář přepadl kolem jedenácté dopoledne, kdy kolem dveří herny procházejí desítky lidí, kteří jdou do jídelny v prvním patře objektu.


Popisy pachatelů


Podle získaného popisu pachatelů se policie domnívá, že sázkové kanceláře vyloupili dva rozdílní lidé. První přepadení spáchal lupič asi ve věku kolem 30 let. Měl krátké černé vlasy, snědou pleť a silnější postavu. Na sobě měl tmavou bundu a na hlavě černou kšiltovku. V ruce nesl žlutou igelitovou tašku.


Pachatel druhé loupeže nebyl též starší 30 let. Měl asi 170 až 180 centimetrů vysokou, sportovní až podsaditou postavu, tmavé vlasy s kotletami střiženými do špiček. Na hlavě měl tmavou baseballovou čepici se žlutým logem nad kšiltem a modré rifle.


„Policie žádá občany, kteří by mohli poskytnou k loupežím či neznámým pachatelům jakékoli informace, aby se buď osobně obrátili na mosteckou policii nebo zavolali na linku 158,“ doplnila policejní mluvčí Světláková.