Na sex čekal marně

Proč takhle dopadl? Chlapík se loni v červnu přes noc jaksi pozapomněl v herně a ráno ho ještě přiopilého nenapadlo nic lepšího, než si od mladého pasáka koupit za tisícikorunu 22letou prostitutku. Záhy se ukázalo, že slibovaný sex byla jen velká blamáž. Když dotyčnému došlo, že naletěl, tak mladou dívku, se kterou si měl původně užít, fyzicky napadl a snažil se ji obrat o její věci. Sám před soudem začátek incidentu vylíčil takto: „Potkal jsem kluka, který mi nabídl za úplatu ženu na sex. Řekl si za to o tisícikorunu, kterou jsem mu dal. Poté jsem se ženou šel na ubytovnu Hvězda. Na chodbě mi náhle sdělila, že na ni mám počkat, protože nemá klíče. S tím jsem nesouhlasil. Společně jsme se tedy vrátili do baru a po chvíli jsme šli zase zpět na ubytovnu. Ona se opět začala vymlouvat, to už se mi nezdálo, chtěl jsem peníze zpět. Řekl jsem jí, že když mi je nedá, tak si od ní něco vezmu,“ vyprávěl obžalovaný.

Potyčka

Následně podle něj došlo k potyčce. Ženě při ní nejprve sebral náramek a očekával, že ji tímto donutí, aby mu vrátila peníze. Když to nezabralo, tak jí zkoušel vzít kabelku. Přitom ji chytl pod krkem do takzvané kravaty. Žena křičela, až na chodbu vylítl jeden z nájemníků a vyhrožoval, že zavolá policisty. Pak se měla situace uklidnit. Žena podle obžalovaného vytáhla pětistovku a dala mu ji. On se s ní spokojil a odešel. Kousek od ubytovny ho následně zadrželi městští strážníci.

Obžalovaný se hájil před soudem tím, že ženě ublížit nechtěl, ani neměl zájem jí vzít nějaké věci. „Chtěl jsem jen zpátky své peníze,“ opakoval několikrát. Po delším váhání uznal, že způsob, jakým si chtěl vynutit navrácení tisícikoruny, byl vůči ženě hrubý.

Na dotaz soudu, proč celou situaci neřešil třeba přivoláním policie, odpověděl, že si myslel, že to nemá žádný smysl.

„Byl jsem přesvědčený, že bych se stejně ničeho nedomohl,“ uvedl konkrétně.

Rozsudek v květnu

Obžalovaného zřejmě vůbec nenapadlo, že útokem na ženu a následným pokusem jí něco vzít, se dopouští velmi závažného zločinu loupeže, za který je v zákoně stanovena sazba odnětí svobody od dvou do deseti let. Soud zatím verdikt nevynesl.
Hlavní líčení odročil na 9. května, kdy chce vyslechnout poškozenou ženu a svědka incidentu z ubytovny.