Muž zavolal na policejní tísňovou linku. Šlo zřejmě o jakýsi nemístný žert. Žádné peníze dotyčný nikdy nedostal a výhrůžku nesplnil. Svým telefonátem si ale zadělal na pořádné problémy.

„Policie muže v těchto dnech obvinila z šíření poplašné zprávy. V případě, že ho soud uzná vinným, hrozí mu až tři roky ve vězení,“ řekla ve čtvrtek mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Co se tehdy stalo? Jednatřicetiletý muž šel večer slavit narozeniny a cestou si všiml telefonní budky, tak ho nenapadlo nic lepšího, než zavolat na policii. Mimo již výše zmíněných výhrůžek a žádosti o milion tehdy operačnímu dozorčímu ještě sdělil, zřejmě aby svým výhrůžkám dodal patřičnou váhu, že už podpálil jedno auto a dvě popelnice.

Na místo okamžitě vyrazily policejní hlídky, které objevily pouze jeden doutnající kontejner. Muž ho skutečně podpálil cigaretou. Nic dalšího nezničil.
Policie podezřelého zadržela už několik málo hodin po jeho telefonátu. Ten ale zprvu zapíral. Přiznal se až později, pod tíhou důkazů. Proč volal na policii a vyhrožoval, ale nikdy nedokázal rozumně vysvětlit.