První drogový případ zaznamenali ve středu 14. dubna, uvedl Jiří Nejedlý, mluvčí z Celního úřadu pro Ústecký kraj. Hlídka ústeckých celníků na silnici č. I/13 odpoledne u Bíliny vytipovala ke kontrole dodávkový Mercedes Benz bílé barvy, který řídil 56 letý Asiat.

Celníci se služebním psem Alishkou zkontrolovali nákladový prostor. „Alishka označila v kabině vozu osobní taštičku na sedadle. V celofánovém sáčku našli 0,45 gramu pervitinu. Nebyl to velký objem drogy. Proto se Asiat dopustili zřejmě jenom přestupku,“ upřesnil Nejedlý.  

O pár hodin později už hlídka celníků operovala na silnici č. I/27 a u Litvínova zastavila osobní vůz BMW šedé metalízy. Dvacetiletý řidič nebyl nadšený, když viděl s celníky i psa. Ten vyčenichal v zadní části vozu za sedačkou řidiče papírovou tašku a v ní 20 gramů marihuany. Řidič se nemohl divit, že byl předán policii a skončí u soudu. 

Třetí případ nastal v pátek 16. dubna. „Krátce po půlnoci zastavila hlídka celníků na silnici č. I/62 v Ústí nad Labem osobní auto BMW červené barvy. Vozidlo řídil 27 letý cizinec z Azerbajdžánu. U 19leté spolujezdkyně Alishka označila černou kabelku. U mladé Ústečanky celníci v kabelce objevili sáček a v něm 0,6 gramu marihuany. Případ převzala policie.