Jeden ze tří bratrů chtěl po muži peníze
U nákupního střediska Central oslovil hlídku městské policie muž s tím, že tři neznámí muži po něm chtěli finanční hotovost a jeden do něj strčil. Hlídka městské policie inkriminované muže zadržela na přilehlé autobusové zastávce, kam se dostavil oznamovatel a označil pachatele. Bližší kontrolou se ukázalo, že se jedná o tři sourozence. Jelikož jeden z bratrů odmítl spolupracovat a kladl aktivní odpor, byl zakročujícím strážníkem spoután. Celou záležitost chtěl v nemocnici po ošetření po donucovacích prostředcích komplikovat tím, že se vydával za svého bratra. Z tohoto důvodu by předveden na příslušné oddělení Policie ČR. Za neuposlechnutí úřední osoby strážníci udělili blokovou pokutu v maximální výši 1.000 Kč. Při zákroku se strážník zranil na ruce. V současné době je po operaci a čeká ho rekonvalescence.

Strážníci zadrželi zloděje ve sklepě
Obyvatelka bloku 48 na linku 156 oznámila, že přistihla zloděje ve sklepě. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka městské policie, která vůči 19letému zloději provedla nezbytné úkony a předala ho PČR.

Dopravní nehoda
Projíždějící hlídka městské policie zjistila na kruhovém objezdu u Vtelna dopravní nehodu, při níž byly zraněné osoby. Z důvodu špatné viditelnosti příslušníci okamžitě zajišťovali bezpečnost silničního provozu a přivolali sanitku a hlídku dopravní policie.

Bývalý žák byl ze školy vyveden
Pracovnice 15. Základní školy na linku 156 oznámila, že bývalý žák se domáhá vstupu do školy, i přesto, že byl opětovně vykázán. Čtyřiadvacetiletý mladík byl strážníky městské policie zajištěn ve vestibulu školy. Mladík měl v úmyslu navštívit ve škole učitele. Za nevhodné chování nebyl do školy vpuštěn.

Opilá žena
Strážníci městské policie byli vysláni k bloku 95, kde se měl dle oznamovatelky nacházet na zemi plačící mladík. Na místě byla zajištěna opilá starší žena, které se udělalo nevolno, protože léky na srdce zapila alkoholem.

Na ležícího muže u kontejnerů u bloku 547 upozornil městskou policii procházející muž. Strážníci městské policie zajistili opilého muže. Jelikož nebyl schopen postavit se na nohy, byl převezen sanitkou do nemocnice.

Prorazili potrubí
Po té, co bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení, že při výkopu pracovníci prorazili krumpáčem plynové potrubí, byla na místo okamžitě vyslána hlídka městské policie. O události byl okamžitě vyrozuměn pracovník plynárenské společnosti, přivoláni hasiči a hlídka PČR. Strážníci městské policie po dobu havárie usměrňovali v místě dopravu.

Strážníci zpřístupnili byt
Majitelka bytu požádala městskou policii o pomoc s otevřením bytu, kde si ve dveřích omylem zabouchla klíče. Jelikož se jednalo o nižší patro a bylo otevřeno okno, strážníci použili výsuvný žebřík a byt zpřístupnili. Jednasedmdesátiletá žena strážníkům poděkovala za pomoc.

Alkohol u mladistvých
Strážníci městské policie průběžně provádějí kontroly provozoven, zda neporušují zákaz prodeje a podávání alkoholu mladistvým osobám. V provozovně u NS Rozkvětu byly strážníky městské policie zajištěny čtyři podnapilé osoby ve věku mezi 15 až 17 let. Orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla u všech pozitivní. Naměřené hodnoty byly v rozpětí mezi 0,22 a 0,69 promile. Mládež byla předána zákonným zástupcům a událost postoupena příslušné pracovnice OSPOD.

Strážníci zadrželi zloděje
Projíždějící hlídka městské policie spatřila v ulici Obránců míru muže, který nesl plastové židle. Též strážníci věděli, že muž dopouští rozsáhlé majetkové trestné činnosti na území města. Z tohoto důvodu byl omezen na osobní svobodě. Druhá hlídka městské policie provedla šetření, odkud by mohly židle pocházet. Jelikož byl porušen zámek terasy přilehlé restaurace, byl kontaktován majitel, který potvrdil, že židle pocházejí z provozovny. Pětadvacetiletému pachateli výmluvy, že židle našel, nepomohly, byl předán na příslušné oddělení PČR.

Zdroj: Ilona Kozlová, mluvčí městské policie, 30. října