Muž bezdůvodně poškodil vchodové dveře, schránky a zaparkovaný automobil
Zcela nepochopitelně si počínal 33letý muž z Mostu. Ten měl dle výsledků šetření v panelovém domě v centru města Mostu poškodit vstupní plastové dveře. Poté se dostal do vchodu domu, kde poškodil celkem 12 poštovních schránek. Dvířka u schránek vylámal, zohýbal nebo zcela vyvrátil. Po sobě zanechal spoušť a nepořádek v podobě poházené pošty na zemi. To muži zřejmě nestačilo a tak se při odchodu z domu ještě vyřádil na zaparkovaném vozidle, u kterého poškodil přední dveře a zpětné zrcátko. Motoristovi zanechal škodu ve výši 9 500 korun. Bytové družstvo vyčíslilo škodu na částku 55 tisíc korun. Policie výtečníka obvinila z trestného činu poškození cizí věci. Muž své jednání odůvodnil požitím alkoholu a tíživou osobní situací.

Někdo potrhal sítě na balkónech panelového domu
Projev vandalství zaznamenali obyvatelé panelového domu na mosteckém sídlišti Výsluní. Neznámý pachatel tam ve třech patrech poškodil síť z nylonu, která je na balkónech zavěšená proti vniknutí ptactva. Bytové družstvo vyčíslilo hmotnou škodu na částku 16 000 korun. Případem poškození cizí věci se zabývají policisté obvodního oddělení Most Zahradní.

Kdosi poškodil dva vozy značky Škoda Fabia
Dvě osobní vozidla kdosi poškodil minulý týden. Neznámý poberta v ulici Tyrše a Fügnera v Litvínově nezjištěným předmětem poškrábal lak karoserie osobního vozidla tovární značky Škoda Fabia. K podobnému jednání došlo i v litvínovské ulici Valdštejnská. I tam si ke svému jednání vandal vybral osobní vůz značky Škoda Fabia. Poškození motoristé odhadli hmotné škody na částku 20 tisíc korun. Případy poškození cizí věci vyšetřují litvínovští policisté.

Tři řidiči byli o víkendu pod vlivem drog
Policisté oddělení hlídkové služby o víkendu přistihli v Mostě tři řidiče, kteří měli pozitivní testy na drogy. Mostečan ve věku 21 let byl kontrolován v ulici Višňová a provedený test ukázal na canabis. Další muž ve věku 33 let z Mostu měl pozitivní test na amfetamin a canabis. Třetí řidič byl z Chomutova a jeho test na návykové láky byl pozitivní na marihuanu. Všichni tři motoristé se podrobili lékařskému vyšetření a odběrům. Policie řidičům sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hlídka řidičům zadržela řidičské průkazy.

Řidic měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol i test na drogy
Nezodpovědně se zachoval řidič osobního vozidla značky Alfa Romeo. Popíjel v restauraci alkohol a poté řídil auto. Měl smůlu. Zastavili ho policisté hlídkové služby a zkontrolovali ho. Měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol, která ukázala na výsledek 1,4 promile. Pozitivní byl i test na drogy a to na amfetamin a metamfetamin. Policisté 19letého řidiče z Mostu zadrželi. Motorista se podrobil lékařskému vyšetření a odběrům a skončil v cele. Policistům musel odevzdat řidičský průkaz a od policie odešel se záznamem o sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, 23. listopadu