Nechala kabelku bez dozoru, doplatila na to
Okradena o víkendu byla jedna mladá Mostečanka, která navštívila jedno restaurační zařízení v Mostě. Neprozřetelně si zavěsila svoji kabelku na opěradlo židle a místo u stolu několikrát opustila. Nestřeženého okamžiku zřejmě využil přítomný poberta, který ženě z kabelky odcizil peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a platební kartou. Poškozená krádež oznámila policistům a způsobenou škodu odhadla na částku 4 tisíce korun.

Na diskotéce přišla žena o mobil
O svůj mobilní telefon přišla jedna mladá žena, která o víkendu zamířila na mosteckou diskotéku. I když měla při sobě stále svoji kabelku, kterou nespustila z očí, přesto se podařilo šikovnému kapsáři nepozorovaně z příručního zavazadla telefon ženě odcizit. Krádež přístroje okradená ohlásila na policii a hodnotu mobilu vyčíslila na částku pět tisíc korun.

Na sídlišti Výsluní hořel kontejner
Škodu za čtyři tisíce korun způsobil technickým službám neznámý pachatel. Ten v noci o víkendu v mostecké ulici Jana Ámose Komenského podpálil na ulici stojící plastový kontejner, u kterého došlo k prohoření. Případem přestupku proti majetku se nyní zabývají policisté z obvodního oddělení Most Zahradní.

Mladý řidič měl pozitivní test na drogy, zřejmě užil marihuanu
Policisté o státní svátek kontrolovali v ulici J. Seiferta v Mostě řidiče osobního vozidla značky Škoda. Při kontrole u něj provedli dechovou zkoušku na alkohol, který byl negativní a orientační test na drogy. Ten byl pozitivní a ukázal na užití canabisu. Motorista se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve v nemocnici. Hlídka na místě Mostečanovi zadržela řidičský průkaz. Policisté 22letému muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návyková látky.

Byli plavat a přišli o auto
Nemilé zjištění čekalo jednoho mladého muže z Teplic. Přijel na mostecký aquadrom o víkendu. Když se ve večerních hodinách vraceli na parkoviště ke svému vozidlu, k velkému překvapení zjistili, že automobil na místě nestojí. Obrátili se na policii, která po odcizeném osobním voze tovární značky Škoda Octavia modré barvy pátrá. Poškozený vyčíslil škodu na částku 220 tisíc korun. Případem krádeže se nyní zabývají mostečtí kriminalisté.

Policie včera kontrolovala cyklisty i chodce
Včera na silnicích mosteckého okresu proběhla krajská dopravní akce, která byla zaměřena i na cyklisty a chodce. Policie při ní zkontrolovala i 44 motorových vozidel. Hlídky prováděly kontroly v Mostě, Litvínově, v přilehlých obcích a na silnicích I. a II. třídy. Během dne muži v uniformách zjistili 31 dopravních přestupků. Šest řidičů překročilo povolenou rychlost, jeden cyklista byl pod vlivem alkoholu, šest chodců se dopustilo dopravního přestupku a porušení zákona bylo zjištěno i u dvou cyklistů.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR v Mostě