U soudu tak mluvili jiní. Například kamarád zavražděného Honzy, který ho osudného 20. ledna za násilníky přivezl. „Znal jsem ho od roku 2005. Byl to kluk z vesnice, bezkonfliktní. Vyučil se opravářem zemědělských strojů, i já jsem si u něj nechával opravovat auta. S kým se stýkal, to šlo všechno mimo mě. Bavili jsme se vždy o holkách a o hudbě,“ popsal.

S Honzou jel nejdříve kvůli opravě auta do Drahomyšle na Lounsku, následně do Velichova na Žatecko. Tam na ně čekali oba obžalovaní. Honza s nimi údajně měl nevyřízené dluhy kvůli neprovedené opravě auta.

„Honza mi řekl, ať počkám v autě, že to s nimi vyřídí a za chvíli přijde. Zašel za dodávku, kterou přijeli. Pak jsem slyšel křik. Honza vyběhl, doběhl ke dveřím u spolujezdce a volal o pomoc,“ vypověděl svědek. Oba obžalovaní ho od auta ale odtáhli pryč. „Vyběhl jsem ven a křičel, ať toho nechají. Tomáš P. mi řekl, že jestli o tom ceknu, najdou si mě a zlikvidují mě. Dostal jsem strach. Nepomohl jsem mu a zůstal jsem stát jako zbabělec,“ podotkl svědek, který nasedl do auta a odjel. „Není pravda, že jsem mu vyhrožoval zabitím,“ hájil se Tomáš P. Jeho kamarád ale potvrdil svědkovu verzi. „S výpovědí pana svědka souhlasím,“ řekl Adam K.

Honzův kamarád prý ještě zvažoval, jestli vše nenahlásit na policii. Nakonec si to ale v autě v obavě o svůj a život své rodiny rozmyslel. „Místo toho jsem zamířil k benzince, kde jsem umyl auto od krve, a jel domů,“ řekl muž.

Vrahové mladíka zatím zkopali, umlátili basebalovou pálkou a jeden z nich pak dokonce spoutanou oběť posekal mačetou. Za surovou vraždu jim oběma hrozí až výjimečné tresty.