„Devětadvacetiletý muž z Chomutova a o rok mladší odsouzený z Mostu užili vědomě v září ve výkonu trestu drogy, což zjistili pracovníci vězeňské služby a informovali o tom policii. Vyšetřovatel odsouzené obvinil z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ sdělila Deníku mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. V obou případech se jednalo o pervitin.

Chomutovan a Mostečan nejsou prvními, kteří se pokoušejí v bělušickém vězení brát pervitin či marihuanu. V červnu mostecká policie obvinila ze stejného činu hned pět odsouzených.

Drogy se do vězení pokoušejí dostat většinou odsouzení, kteří si odpykávají již několikátý trest a fetovali už na svobodě. Pracovníci věznice požití omamné látky většinou zjistí při kontrolních testech odběru moči. Vězňům je ihned udělen kázeňský trest, který může být až 20 dní samovazby. O dalším jejich potrestání rozhodne soud.

Do vězení se drogy dostávají různými způsoby. Za mříže se je pokouší propašovat například návštěvy, či si ji odsouzení zkoušejí nechat posílat v dopisech či balících.