Bombovým útokem vyhrožoval v sobotu v Mostě neznámý anonym komunistům. Do povětří měl vylétnou hotel Cascade, kde se konala okresní konference KSČM. Policie musela prostory vyklidit a prohledat.

„Objekt jsme vyklidili a zabezpečili okolí. Prohlídka prostor trvala dvě hodiny. Žádný výbušný systém jsmE však nenašli,“ sdělila tisková mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.


Policisté byli o možném bombové útoku informováni v půl deváté ráno. Anonym poslal výhrůžnou SMS na telefon ředitele hotelu. Údajně v ní tvrdil, že pokud komunisté neopustí do desíti hodin jednací sál, vyhodí ho do povětří. Komunisté se na zasedání vrátili hodinu před polednem. Nabídky na využití prostor v budově magistrátu nevyužili, protože měli zaplacený pronájem a připravenou techniku.


Mostecký senátor za KSČM Vlastimil Balín se domnívá, že výhrůžný anonym měl znesnadnit práci komunistům, kteří v sobotu měnili své vedení. „Mohla to být snaha některých kruhů, aby se u vesla ve straně udrželi určití lidé,“ řekl Balín. Senátor uvedl, že má i podezření na některé osoby ze svého okolí, kteří na něj i KSČM útočí. „V pondělí půjdu na policii podat trestní oznámení na neznámého pachatele,“ sdělil včera Deníku Vlastimil Balín.


Senátor očekává, že policie pachatele anonymní SMS vypátrá. „Dnes už existuje taková technika, že pisatel nemůže zůstat neodhalen,“ dodal Balín.
KSČM vyjádřila nad incidentem vážné znepokojení. „Považujeme takovéto nezákonné akce za další projev fašizujících tendencí v české společnosti. Varujeme před návratem šíření atmosféry strachu, což bylo typické například pro období před volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2006, kdy měly některé síly zájem ve společnosti rozdmýchávat hrubé antikomunistické nálady, jež nemají s demokracií nic společného,“ uvedla v tiskovém prohlášení Monika Hoření, tisková mluvčí ÚV KSČM.


Policie sobotní událost zatím vyšetřuje jako trestní čin šíření poplašné zprávy