Bitka mezi teenagery bohužel skončila trestním stíháním. Útočník totiž vytáhl na druhého mladíka železný boxer, se kterým ho praštil do hlavy. „Napadený chlapec byl zraněn a musel být ošetřen v nemocnici,“ řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Konflikt se odehrál v mostecké ulici Pionýrů v úterý. Oba mladíci si ještě před tímto setkáním vyměňovali názory přes Facebook. Domluvili se, že se sejdou v parku, kde si vše „vyříkají“, tam však nakonec dorazil jen jeden z nich. Další setkání obou rivalů bohužel už skončilo rvačkou.

„K útoku došlo na ulici. Osmnáctiletý mladík tam dorazil s úmyslem druhého chlapce napadnout. Vzal si s sebou k tomu kovový boxer a tím poškozeného několikrát udeřil surově do hlavy. Mladík se napadení aktivně bránil. Nakonec ale utrpěl zranění,“ uvedla k činu Světláková.

Pachatele zadržela hlídka strážníků, kterou na ulici kontaktovali kamarádi napadeného chlapce, a sdělili jí, co se stalo. Agresivní mladík, který se ke všemu přiznal, skončil v rukou státní policie.

Přestože svého činu následně litoval, trestnímu stíhání se nevyhnul. „Komisař ho obvinil z pokusu těžkého ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví. Policie při kvalifikaci činu vycházela z lékařské zprávy a charakteru útoku,“ dodala Světláková.