Wetzl byl původně obviněn z pokusu vraždy a hrozil mu vysoký trest. Krajský soud v Ústí nad Labem však jeho čin překvalifikoval na ublížení na zdraví a pokus znásilnění a jeho potrestání zmírnil. Wetzl byl s rozsudkem spokojen, vzdal se práva na odvolání. Státní zástupkyně si ponechala lhůtu.

Wetzl poprvé před soud předstoupil již 2. listopadu, kdy si vyslechl obžalobu. Ta ho vinila z toho, že vloni 10. dubna vnikl značně opilý do pokoje, který ve svém bytě v Mostě pronajal jedné ženě, a pokusil se ji znásilnit, přitom ji bil pěstí do obličeje. Žena se bránila a vstříkla svému domácímu do očí slzák. Poté rychle utekla na chodbu domu. Muž ji však dostihl. Opět ji bil, kopal, rdousil a přitom svlékal. I napodruhé se naštěstí oběti podařilo agresivnímu pachateli vytrhnout a utéct před dům, kde zavolala policii.

Hlídka dotyčnou našla sedět na lavičce v šoku. Na sobě měla zakrvácené a potrhané oblečení, na krku stopy po škrcení.

Obžalovaný popřel, že by chtěl ženu znásilnit. Tvrdil, že ji pouze chtěl vyhodit z bytu. Odmítal sexuální motiv.

Krajské státní zastupitelství navrhovalo uznat Wetzla vinným pokusem trestného činu vraždy.

„Krajský soud se k tomuto nepřiklonil a uznal ho vinným zločinem ublížení na zdraví a pokusu znásilnění. Útok na krk poškozené nebyl v takovém rozsahu, že by poškozenou ohrožoval na životě,“ odůvodnila rozsudek mluvčí krajského soudu Irena Jeřábková.

Rozhodujícím bylo v případu slovo znalce. Ten uvedl, že intenzita s jakou obžalovaný svoji podnájemnici škrtil nebyla taková, aby ji mohla zabít. Tento závěr měl sice dopad na konečnou kvalifikaci činu, soud ale nicméně obžalovanému neuvěřil, že chtěl pouze ženu dostat z bytu.

Naopak uznal muže odpovědným z brutálního útoku a pokusu znásilnění.