Byl opilý

Hrůzný čin se odehrál ve středu 23. března v mostecké ulici Růžová krátce před devátou hodinou večerní. Muž se vrátil domů, respektive do bytu své družky, opilý. Zjistil, že mu stěně rozkousalo jeho věci a byl vztekem bez sebe. Jeho agresivitu zřejmě ještě podpořil alkohol. Psa chytil, otevřel okno a vyhodil ho ven. Štěně nemělo šanci pád z více než dvacetimetrové výšky přežít.

„Policii případ nahlásily náhodné svědkyně činu. Pachatel, kterému bylo naměřeno v dechu téměř dvě promile alkoholu, strávil noc v policejní cele. Následně byl obviněn z trestného činu týrání zvířat,“ řekla včera mluvčí mostecké policie Alena Bartošová.

Trestní stíhání muže je vedeno na svobodě, kde si počká na soud. V případě, že bude uznán vinným, hrozí mu až tříleté vězení.

Málem ho utýral

Třiapadesátiletý Mostečan je v regionu v krátké době již druhým mužem, který byl obviněn z týrání psa. Na začátku března policie začala stíhat 21letého mladíka z Litvínova, který dlouhodobě ubližoval štěněti irského setra. O případu informujeme zde.

Mediálně známý případ začal loni v listopadu, kdy našel náhodný chodec v křoví v litvínovské Tylově ulici igelitku se ztýraným a vážně zraněným pejskem. Ten se poté, co se částečně uzdravil, nepochopitelně vrátil rozhodnutím úřadů k původnímu majiteli. Mladík zvíře ale znovu začal týrat. Po dvou měsících mu tak psa úředníci definitivně odebrali. Znovu zuboženého – vyhladovělého a se zanedbanou pooperační péčí. V tomto případě měl ale několikaměsíční smutný osud pejska alespoň šťastný konec. Setr má v současné době již nový domov a zotavuje se.