První nehoda se stala v úterý odpoledne v Janově na ulici Podkrušnohorská. Tam si řidička osobního vozu při jízdě všimla holčičky, která stála ve středu vozovky a zpomalila. Dívka se náhle rozeběhla ze středu vozovky na pravou stranu ve směru jízdy vozidla a došlo ke střetu. Předškolačka se na komunikaci pohybovala bez doprovodu dospělé osoby. Utrpěla lehké zranění, se kterým byla převezena do nemocnice. Alkohol u řidičky byl vyloučen dechovou zkouškou.

Ke druhé dopravní nehodě došlo v obci Obrnice na místní komunikaci. Řidič osobního vozidla při projíždění zatáčky se na vozovce střetl s nezletilou chodkyní, když nestačil střetu zabránit. Školačka utrpěla těžké zranění a skončila v nemocnici. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Příčiny nehod a míra zavinění jsou předmětem šetření dopravní policie.

Další případy oznámené policií

Hlídce tvrdil, že hledá klíče, a auto si půjčil od známého

Hlídka litvínovských policistů a strážníků přistihla o víkendu muže, který vnikl do cizího vozidla. Do auta se muž vloupal kolem 03. hodiny v neděli. Policistům uvedl, že hledá klíče od auta, které mu půjčil známý. Policisté majitele kontaktovali, ten však svůj vůz nikomu nepůjčil a muže nikdy neviděl. Ten nakonec přiznal pravdu, do vozu vnikl proto, aby něco odcizil. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní, pozitivní byl test na metamfetamin. Muž ve věku 26 let z obce na Mostecku skončil v policejní cele. Na druhý den mu bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním. Už v minulosti kradl a byl loni potrestán.

Z domu zmizela dvě jízdní kola

Policisté hamerského oddělení přijali oznámení o krádeži dvou jízdních kol. Neznámý pachatel vnikl o víkendu v obci na Litvínovsku v nočních hodinách na dvůr rodinného domu a tam odcizil nezajištěné jízdní kolo. Na stejném místě se dostal i do uzamčené kůlny, kde objevil další jízdní kolo stejné značky, které se mu též hodilo. Poškozený majitel vyčíslil způsobenou škodu na celkovou částku sedm tisíc korun.

Mostečan nechal tašku s kreditkou na vozíku, uži ji neviděl

O svoji příruční tašku přišel o víkendu jeden postarší muž z Mostu. Byl nakupovat v jednom mosteckém supermarketu a na madlo nákupního vozíku si zavěsil příruční tašku. Nakoupil, zboží si vzal, ale tašku na vozíku zapomněl. Odjel domů nedaleko a tam zjistil, co se mu přihodilo. Na místo se vrátil záhy, ale tašku již nenašel. Přišel tak i o mobilní telefon, klíče, osobní doklady, kreditní kartu a další věci, vše v celkové hodnotě cca 3 000 korun.

Loni byl za krádež odsouzen, letos opět kradl, na útěku byl zadržen

Na nákup za pět prstů se vydal o víkendu odpoledne do jedné prodejny se sportovním zbožím 29letý muž z Mostu. V obchodě si vybral pár značkové sportovní obuvi a sportovní bundu, vše v hodnotě 1 500 korun. Lup si ukryl do tašky a poté prodejnu opustil bez placení. Krádež neunikla pozornosti pracovníků prodejny, kteří muže oslovili. Ten vyběhl z prodejny a utíkal. Volání prodavačky zaslechli kolemjdoucí, kteří muže zadrželi až do příjezdu policie. Policisté zjistili, že Mostečan byl loni za krádež odsouzen a sdělili mu podezření ze spáchání přečinu krádeže. Lup byl zajištěn a vrácen pět do prodeje.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, 7. září