Ve vylidněné budově policisté výbušninu nenašli. Žena je podezřelá z trestného činu šíření poplašné zprávy. Hrozí jí až tři roky vězení.

Anonym dopoledne oznámil, že v budově mostecké radnice je bomba. „Byla to žena,“ sdělila Deníku mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Byl úřední den. Budovu musely rychle opustit stovky lidí. „Povedlo se nám to za necelých sedm minut. Na podobné situace jsme připraveni,“ řekl Deníku úředník z odboru, který zodpovídá za bezpečnost v budově.

Radnici po evakuaci obklíčili policisté a strážníci. Dopravní policisté usměrňovali dopravu na příjezdových cestách. Před budovou stáli v pohotovosti hasiči. Kriminalisté a záchranáři celý komplex prohledali. Pomáhal jim policejní pes. Bombu ale neobjevili.

Někteří úředníci si zpočátku údajně mysleli, že se jedná o cvičení, které magistrát provádí jednou ročně. Budovu bez větších zmatků opustili. „Máme to nacvičené,“ řekla Deníku mluvčí magistrátu Alena Sedláčková.

Mimořádná událost se stala v době před polední přestávkou. Úředníci se proto před budovou dlouho nezdrželi a rozešli se na oběd. Po hodině a půl se postupně vraceli do práce. Provoz byl obnoven. Magistrát zřejmě celou situaci vyhodnotí.

Do jaké kanceláře žena volala nechtěla policie uvést.

V budově radnice sídlí i jiné instituce – odbor státní sociální podpory, který spadá pod Úřad práce v Mostě, a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

V dubnu vyhrožoval před radnicí upálením nezaměstnaný muž, který se v autě polil benzinem. V ruce držel zapalovač. Vedle něj sedělo dítě. Incident se po zásahu strážníků a policie obešel bez zranění.