O případu informovala mostecká policie. Nejprve se obrátila na veřejnost s tím, že shání záznamy z kamer a hledá svědky. To stále také platí. Ve středu 10. ledna k celému případu vydala mostecká policie tiskovou zprávu se záznamem s honičky v ulicích.

Nebezpečná jízda se odehrála minulý pátek, 5 ledna na Mostecku. Řidič zeleného Land Roveru Discovery ignoroval výzvy policie k zastavení. Svou následnou agresivní jízdou, kterou se snažil policejním hlídkám ujet, ohrozil desítky účastníků silničního provozu.

IZS, sanitka záchranné služby, policie, hasiči, nehoda. Ilustrační foto
Na "třináctce" v Mostě skončilo auto mimo silnici. Zranil se jeden člověk

Vše začalo tím, že policisté hlídkové služby získali poznatek o pohybu vozidla Land Rover Discovery, jehož řidič neměl za volantem co pohledávat. "V ulici Antonína Dvořáka ignoroval majáky služebního vozu a pokračoval v jízdě. I přes následující a opakované výzvy k zastavení auta udělal motorista úplný opak. V ulici Jaroslava Seiferta sešlápl plynový pedál a začal ujíždět, a to i přes skutečnost, že ve vozidle byli další dva lidé," sdělil mluvčí mostecké policie Václav Krieger.

Při pronásledování tachometr v policejním voze ukazoval rychlost i přes 140 km/h. Během cesty ohrozil řidič celou řadu lidí, na chodníku i na silnici. Najížděl na policistu, který musel uskočit, aby ho agresivní muž za volantem nepřejel.

Po několika kilometrech sjel podezřelý v Komořanech. Vozidlem prorazil závoru za 25 tisíc a vjel do uzavřeného areálu lomu ČSA. Tam pronásledující policisté muže zajistili. Byl pod vlivem kokainu.

Policie ČR. Ilustrační foto.
Agresivní řidič v Mostě ohrozil desítky lidí. PČR hledá záznamy z aut i svědky

"Kriminalisté mu kladou za vinu, že ve vysoké rychlosti na frekventované pozemní komunikaci jízdou v protisměru ohrozil nejméně 30 jiných řidičů. Jízdou přesahující rychlostní limity ohrozil i život a zdraví zasahujících policistů. Důvodem takového jednání byl zřejmě i vyslovený zákaz řízení, který vydal Magistrát města Mostu," uvedl mluvčí mostecké policie Václav Krieger.

Policejní vyšetřovatel obvinil Mostečana ze spáchání zločinů obecného ohrožení, násilí proti úřední osobě a z přečinů poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Na návrh kriminalistů rozhodl soud o vzetí stíhaného do vazby. Od soudu může v případě uznání viny odejít až osmiletým trestem odnětí svobody.

Tohle vás možná také zaujme:
Ubouraný Janov je prázdnější. Město Litvínov tam chce novou osadu

Zdroj: Deník/Martin Vokurka