V úterý 28. května večer došlo při výpadku proudu a jeho opětovném spuštění k poruše na hlavním přívodu elektrické energie do mostecké nemocnice. To zapříčinilo požár, při němž zasahoval záchranný hasičský sbor. Na několik hodin fungovala nemocnice na záložní zdroje a to až do doby, kdy byly všechny napájecí trafostanice nahrazeny záložními mobilními zdroji.

Nemocnice v tuto chvíli běží v omezeném režimu. „Prozatím je na dva dny pozastavena plánovaná operativa. Ambulance běžně fungují, nicméně nejsou k dispozici všechny potřebné diagnostické metody,“ uvedl ředitel mostecké nemocnice Pavel Markalous a doporučil veřejnosti, aby v případě potřeby ošetření využila okolní zdravotnická zařízení.

Poliklinika v mostecké nemocnici je otevřena (středa 29. května dopoledne).
Nemocnice v Mostě pozastavila plánované operace. Provoz zařízení omezil požár

Všechny nemocnice Krajské zdravotní jsou podle něj na zvýšený nápor pacientů připraveny, stejně tak i Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje. Pokud pacienti do mostecké nemocnice dorazí, budou kvůli nedostupnosti zobrazovacích metod (rentgen, CT, biochemické analýzy) přeposláni do jiných zařízení. Když pacient nebude schopen přemístit se sám, bude mu zařízen převoz.

Vedení nemocnice zdůraznilo, že se omezený provoz nijak nedotkl hospitalizovaných pacientů a dostává se jim plné zdravotní péče. Návštěvy rodinných příslušníků jsou povoleny v běžném režimu.

„Na řešení celé situace intenzivně pracujeme. V tuto chvíli předpokládáme, že již tento pátek bude nemocnice fungovat v běžném provozu,“ dodává ředitel Markalous.

Mohlo by vás také zajímat: Je odhlasováno. V Litvínově vzniknou dvě nová hřiště

Zdroj: město Litvínov