Chlouba v loňském roce v chalupě v Doubici na Děčínsku zavraždil čtrnáctiletou dívku a pokusil se zabít i její o dva roky starší kamarádku, se kterou provozoval sexuální praktiky. Rodinám obou dívek musí zaplatit celkově nemajetkovou újmu přes 2 miliony korun. 
 
Soudnímu procesu přihlíželo několik členů rodin dotyčných dívek. “O vině není žádný pochyb. Pro rodiče a bratra zemřelé je nesmírně těžké uplatňovat jakoukoli náhradu škody, vyvážit lidský život penězi nelze,” řekla zmocněnkyně rodičů Klára Long Slámová. 
 
Současně se pozastavila nad Chloubovým chováním během celého procesu. “Jeho čin v sobě nesl naprostou nečekanost, rodiče se se svým dítětem nemohli ani rozloučit. Namísto toho, aby prokázal nějaké prvky sebereflexe, tak při výpovědích neprojevil jakékoli známky přímé lítosti. Vypráví o tom, jako kdyby se nic nestalo, jako kdyby to byla běžná součást jeho života,” zmínila Slámová. 

Obžalovaný bývalý novinář Martin Chlouba u ústeckého krajského soudu.
“Byla jako moje dítě,” řekl muž obžalovaný z vraždy dívky v Doubici

Sám Chlouba se k činu doznal, nicméně stále si trvá na svém, že ani jedné z dívek ublížit nechtěl.

“Nedokázal jsem si představit, že to takhle skončí a bezdůvodně přijde někdo o život. Emoce podle mě každý prožívá jinak. To, co je viditelné, může někdo požadovat za dostatečné, jiný ne. Čin je neomluvitelný, ať bych se omlouval jakoli, tak to neposkytne útěchu pozůstalým,” řekl Chlouba.

Současně uvedl, že rozhodně prý není bezcitný. “Lítost i výčitky jsou obrovské, Je mi to líto, že to tak skončilo,” zopakoval Chlouba. 
 
Případ se odehrál vloni v noci z 23. na 24. září v chalupě v Doubici, kde Chlouba obě dívky škrtil. Na omráčení použil i elektrický paralyzér. Mladší z nich následně u schodiště omotal kolem krku provaz, který visel ze zábradlí v patře domu a utáhl ho.

Obžalovaný bývalý novinář Martin Chlouba u ústeckého krajského soudu.
Provaz, paralyzér i stahovací pásky. Pokračuje proces s vrahem z Doubice

“Musel na ni po celou dobu sedět, škrtil ji zezadu, dokud nezemřela. Poté, když zjistil, že má fialový obličej, nepokusil se o její záchranu, nechal ji viset na provaze. Jeho jednání je lhostejné, chladně racionální,” řekla soudkyně Šárka Tampová.

Prohlédněte si fotografie z místa činu:

Dívčino tělo následně hodil Chlouba do sklepa. “Obžalovaný zautočil na lidský život, společenská škodlivost jeho jednání je vysoká. Zmařil život mladé dívky, její smrt nemá žádné logické vysvětlení, byla zbytečná a celkově nesmyslná,” doplnila Tampová. Starší z dívek odvezl z chaty pryč, aby si mohla přivolat pomoc. 
 
Rozsudek zatím není pravomocný, Chlouba i státní zástupce si ponechali lhůtu pro odvolání. 

Šéfredaktor Děčínského deníku Alexandr Vanžura.
Alexandr Vanžura o vrahovi z Doubice: Lidé se ptají. A nechápou