Okamžik hodný téměř zápisu do obecní kroniky se odehrál minulý pátek v Brandově. Po zhruba pěti letech konečně napadlo dostatečné množství sněhu, aby tam mohli rozjet vlek u sjezdovky, u které není ani jedno sněžné dělo. Právě absence moderní techniky držela vlek tolik let mimo hru.

Radost z lyžovačky ale vydržela jen pár dní. „Lyžovat se tu dalo o víkendu a první dva dny tohoto týdne. Teď už nám tu zase napršelo a na sjezdovce prosvítá tráva," řekl Jaroslav Sýkora z brandovské sjezdovky. Podle něj to nevypadá, že by měl vlek v nejbližších dnech zase nastartovat. „Předpověď počasí tomu příliš nenasvědčuje," doplnil Sýkora.

Nepříznivé počasí odstavilo také vlek na Meziboří. „Ještě z neděle na pondělí jsme zasněžovali, ale to hned všechno slezlo, protože do toho dost napršelo. Uvidíme, jaké bude počasí dál, teď nám ale do karet vůbec nehraje," nechala se slyšet správkyně mezibořské sjezdovky Jana Panochová.

Lyžaře tak ke včerejšímu dni vítali jen na Klínech a v Českém Jiřetíně. Také tady ale zasáhlo počasí. „Jezdí vleky jedna a dvě u kostela. Zde jsou podmínky dobré. Zbytek po rozhodnutí ze včerejšího rána stojí," uvedl Jiří Drahorád z Českého Jiřetína.

Tradičně nejrušněji je na Klínech, kam si o víkendu našlo cestu přes tisíc lidí. Každý den tam jsou v provozu vlek K1 Poma i Centrální sjezdovka. Na Centrální sjezdovce navíc denně od 17 do 20 hodin probíhá večerní lyžování. Funguje také Snowpark. „Podmínky jsou dobré. Návštěvnost vynikající. O víkendu to tu byl doslova mazec," řekl Tomáš Holub ze Sport areálu Klíny s tím, že na sjezdovce leží 35 až 45 centimetrů sněhu.

Včera večer prošly další úpravou běžecké okruhy v okolí Klínů, které byly zaváté. „V neděli jsme je upravili rolbou, ve středu večer pak opět, protože byly trochu zaváté. Dnes ráno byly zcela připravené," dodal Tomáš Holub.