V kuchyni se bude dělat nová vzduchotechnika, rozvody vody, elektřiny a odpady. „Bude to o těchto stavebních pracích. Vybavení kuchyně se měnit nebude," řekla Mosteckému deníku Gabriela Soukupová, vedoucí odboru výstavby, majetku a životního prostředí mezibořské radnice. Nové budou i obklady a dlažby.

Rekonstrukce vyjde na 3,6 milionu korun. Platit ji bude město kompletně ze svého rozpočtu. Odstartuje v pondělí 27. června. Dětem proto v Meziboří skončí školní rok o něco dříve. „Vysvědčení rozdáme už v pátek 24. června. Na ty zbylé červnové dny jsem vyhlásil ředitelské volno. Myslím, že tím všem dětem uděláme velkou radost," uvedl ředitel školy Jan Peška. Hotovo má být do konce prázdnin.

Není to jediná akce, která během letního volna v areálu školy proběhne. „U budovy školní jídelny a kuchyně budeme ještě dělat hydroizolaci. Je to potřeba, protože na severní straně dochází k tomu, že se nám tam dostávají spodní vody. Toto je samostatná stavební akce. Vyjde asi na milion," doplnila Gabriela Soukupová.