Dívka zkolabovala na zastávce autobusu, kde ztratila vědomí. Zaměstnanci Technických služeb Meziboří, kteří tam právě pracovali, přispěchali dívce na pomoc. Přivolali jí záchrannou službu a poskytovali první pomoc až do chvíle, než dívku převzali záchranáři.

„Jsem velmi rád, že se zaměstnanci Technických služeb Meziboří zachovali takto obětavě a pomohli mladému člověku. Lhostejnost a nezájem, který je v dnešní době tak často patrný ve společnosti, se naštěstí netýká obyvatel Meziboří. Za reakci, kterou považuji za velmi lidskou a ne vždy samozřejmou, zaměstnancům Technických služeb Meziboří velmi děkuji," ocenil čin třech lidí z Meziboří starosta Petr Červenka. Přístup zaměstnanců technických služeb oceňují také rodiče zmíněné dívky. Zaměstnancům, kteří jejich dceři pomohli v nouzi, přišli osobně poděkovat. Setkali se s nimi v kanceláři starosty, který všechny aktéry události k sobě pozval.

Dívka jela do Meziboří. Už v autobusu se necítila dobře a kolabovala. Nikdo ze spolucestujících jí ale nepomohl, proto vystoupila ven a na zastávce ztratila vědomí. „Chceme hrozně moc poděkovat Miroslavu Maternovi, Petru Máderovi a Blance Liboměrské, kteří jako jediní pomohli naší dceři, když venku zkolabovala. Naštěstí byli okolo tito lidé, kteří pracují pro Technické služby Meziboří a naší dceři pomohli. Jsme nesmírně vděční, že jí poskytli první pomoc a zavolali záchranáře. S dcerou byli po celou dobu, než přijela záchranná služba. Velice si jejich pomoci a obětavého přístupu vážíme," poděkovali Jaroslava a František Zborníkovi s dcerou Nikolou z Oseka.

(gor, mar)