Stěžejním datem je 1. července. V tento den usedne do křesla ředitele školy Renata Koulová a vystřídá tak Vlastimila Doležala. „Prostředí školy pro ni nebude úplně neznámé. Před pár lety tu působila jako učitelka chemie," řekl včera Mosteckému deníku končící ředitel Vlastimil Doležal, jenž je s Educhem spjat od roku 2003.

V současné době je také ředitelem společnosti. Zda končí i v této funkci, nekomentoval. Jisté však je, že 1. července se změní také struktura orgánů i akcionářská struktura společnosti. „Nemohu nyní říct více. Vše bude oznámeno po ukončení všech právních procesů v prvním červencovém týdnu," podotkl Vlastimil Doležal, jenž byl v 90. letech také po dvě funkční období litvínovským starostou. 

O konkrétních důvodech, které ke změnám vedly, mluvit nechtěl. „Důvod? Aby škola pokračovala dál. Našli jsme partnera a jsme rádi, že škola pokračuje," doplnil Vlastimil Doležal. 

Pedagogický sbor školy, na níž lze studovat čtyři obory (aplikovaná chemie, mechanik elektrotechnik, informační technologie a elektromechanik pro zařízení a přístroje – pozn. autorky), by měl být doplněn o kantory se specializací na chemii, strojírenství a matematiku. Nová ředitelka Renata Koulová má také v září představit studentům nové programy, které má připraveny.