Aby se předešlo problémům s dojezdovými časy a aby k lehčím případům nemusel jezdit lékař, který pak může chybět u vážných případů, bude v Podbořanech posílena záchranná služba o jednu sanitku. Kraj navýší rozpočet o téměř čtyři miliony korun, záchranka v okrese Louny stojí už teď ročně padesát čtyři milionů korun.

Záchranná služba v okrese Louny byla v minulosti už posilována v souvislosti se zrušením lounské nemocnice. Teď se další sanitky dočká Podbořansko, aby se zabránilo problémům s dojezdovými časy. Ze vzdálenějších stanovišť záchranné služby by totiž sanitky mohly přijet do odlehlých míst regionu později, než požaduje zákon.

Záchranná služba           v okrese Louny:Náklady na zajištění zdravotnické záchranné služby v okrese Louny jsou ročně ve výši 53,7 milionu korun, teď kraj pošle navíc další 3,8 milionu. V roce 2012 zasahovala záchranná služba v okrese Louny u 7 555 případů. V regionu je zatím šest posádek záchranné služby, od září jich bude sedm.

„Výjezdová základna v Podbořanech bude od prvního září posílena o posádku se zdravotnickým záchranářem. Posílena bude pro denní směnu od sedmi hodin do devatenácti," potvrdila informace Deníku Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí Ústeckého kraje, který zdravotnickou záchrannou službu v regionu zajišťuje. „Snahou vedení záchranné služby je eliminovat dílčí problémy s dojezdovými časy, které jsou dány zákonem. Současně bude zkvalitněna zdravotní péče pro pacienty s vyšší naléhavostí," pokračuje Hanáčková.

V Podbořanech totiž dosud působí jen jedna posádka s lékařem. Ta musí ale často vyjíždět i k méně závažným případům a chybí pak u vážnějších výjezdů, pokud je jinde v terénu. Nasazením nové posádky se záchranářem se tak sanitce s lékařem „uvolní ruce" k výjezdům k závažnějším případům. V okrese Louny je prozatím šest posádek záchranné služby. Od září jich bude sedm.

V Lounech je jedna sanitka s lékařem a dvě se záchranářem, k navýšení došlo po konci tamní nemocnice. V Žatci je jedna posádka s lékařem a jedna se záchranářem.

Podbořany dosud obsluhovala jedna sanitka s lékařem, teď přibude jedna se záchranářem. Kraj bude muset kvůli změně navýšit rozpočet. „Pro rok 2014 je počítáno s navýšením nákladů o 3,8 milionu korun v souvislosti se změnou struktury posádek v Podbořanech," vypočetla přesné náklady na kvalitnější zdravotní péči v regionu krajská tisková mluvčí Magdalena Hanáčková. 

Celkem zatím kraj na zajištění činnosti rychlé záchranné služby v okrese Louny platí ročně 53,7 milionu korun. Po navýšení se částka vyšplhá na téměř 58 milionů ročně. Loni zdravotnická záchranná služba v okrese Louny vyjela celkem k 7 555 případům, na Podbořansku sanitky ročně vyjíždějí ke zhruba 1 200 hlášením, na jednom výjezdu stráví průměrně hodinu a půl.