V obci se na začátku roku 2014 rozhodli, že obnoví koupaliště, které po mnoha letech bez jakékoli údržby dospělo do katastrofálního stavu. „Ten stav byl více než havarijní. Voda se ztrácela," vzpomíná starosta Klínů Jiří Matoušek.

S návrhem něco s tím udělat přišli samotní občané. Obec původně uvažovala o tom, že půjde tradiční cestou, tedy že si nechá vypracovat projektovou dokumentaci a následně si najme firmu. Z toho ale nakonec sešlo. Jedním z hlavních důvodů byla cena. „Vyšlo nám, že kdybychom postupovali takhle, zaplatili bychom asi pět milionů, což bylo nemyslitelné," pokračuje Jiří Matoušek.

Na Klínech tak přistoupili k jinému řešení. Lidovému. Obyvatelé měli víkendové brigády, během kterých nádrž měnili v použitelné koupaliště. „Byli hodně nadšení. Jistě, ne každému to nadšení vydrželo, ale vždycky se sešlo dost lidí," podotýká Matoušek.

Vše tak celkem vyjde na zhruba půl milionu korun. I financování je netradiční. Větší část sumy hradí obec, zbytek tvoří příspěvky od obecních podnikatelů a občanů. „Lidé dali opravdu hodně peněz. Po pětistovkách, tisícovkách. Mile mě to překvapilo," říká Jiří Matoušek.

Nádrž se dočkala vybetonování a vyfóliování. „Upravili jsme ji jako zahradní bazén. Měli jsme ji celou zimu napuštěnou, abychom se ujistili, že z ní neuniká voda. Na jaře ji ještě vyčistíme," podotýká Matoušek. Teď ještě zbývá doladit bezprostřední okolí nádrže. Přibudou tam lavičky, plot a upraví se zeleň. A pak už budou na Klínech čekat na vhodné letní počasí.