Třiadvacetiletý Viktor M. dorazil do chomutovské nemocnice s bolestmi na hrudi, těžce dýchal. V interní ambulanci tam v pondělí 15. března navečer zemřel. Podle příbuzných mu zdravotníci dlouho nechtěli pomoci, na ošetření prý mladík dlouho čekal. Ze smrti viní rodina špitál. Zástupci nemocnice nařčení odmítají, zdravotníci prý nic nezanedbali.

Viktora M., otce tříleté holčičky, doprovodili do nemocnice v pondělí 15. března krátce po 17. hodině příbuzní. „Měl silné bolesti na hrudi, dýchací potíže. Dýchalo se mu těžce, brněla ho ruka,” potvrdil Deníku člen rodiny.

Rodina si stěžuje, že v nemocnici muže prý posílali z oddělení na oddělení, nemohl se podle nich dlouho dovolat pomoci. Na ošetření prý čekal dlouhé desítky minut. Nejprve údajně rodina volala na pohotovost, tam jim měli říct, aby mladíka přivezli. Když do nemocnice dorazili, mělo jim být následně řečeno, že mají jít na interní ambulanci. Jenže tam podle slov rodiny nechtěli muže ošetřit a vrátili se prý k pohotovosti. Tam sice ještě oficiálně neměli ordinovat, rodina ale prý prosila o ošetření. Byla ale údajně odmítnuta s tím, že si mají zavolat záchrannou službu. „Volali jsme záchranku, díky tomu ho vzali,“ uvedl pro tn.cz Viktorův bratr Lukáš.

Mladíka nakonec přijali v interní ambulanci, kde podle rodiny už předtím žádali o přijetí. I tam ale prý na ošetření ještě dlouho čekal.

V interní ambulanci Viktor M. zkolaboval, lékaři se ho snažili oživit, ale ani resuscitace už nepomohla.

Nemocnice se nařčením brání, zdravotníci údajně nic nezanedbali, odmítají, že by postupovali špatně. Muž se prý poté, co přišel na ambulanci, zhroutil. „Pacient zkolaboval, na místě mu byla poskytnuta hodinová resuscitace. Bohužel, muže se oživit nepodařilo. Nemocnice odmítá pochybení,“ reagovala Jana Mrákotová, tisková mluvčí Krajské zdravotní, která spravuje i chomutovskou nemocnici. Více se k události nechtěla vyjadřovat kvůli probíhajícímu šetření policie.

Kriminalisté případ prověřují na popud rodiny, která na nemocnici podala trestní oznámení. „Přijali jsme oznámení týkající se úmrtí muže v chomutovské nemocnici, které nyní prošetřujeme. K objasnění příčin úmrtí byla nařízena soudní pitva. Další informace prozatím nebudeme vzhledem k probíhajícímu šetření sdělovat,“ potvrdila policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Rodina tvrdí, že byl mladík, který se živil jako řidič taxislužby, zdravý. Jako malý měl údajně slabou epilepsii, ale ta měla ustoupit. Před časem měl údajně podstoupit vyšetření, nic prý nenaznačovalo, že by měl mít problémy.