VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pomáhá nás stále více. Kadeřníci při letošním Střihatonu „vystříhali“ 264 180 Kč

Teplice - Sedmý ročník charitativní akce Střihaton se konal ve čtvrtek 16. června na mnoha místech České republiky. Kadeřníci, jejich klienti, přátelé a blízcí, kteří měli potřebu pomoci dobré věci, se sešli v tento den a společným úsilím „vystříhali" 264 180,- Kč.

22.6.2016
SDÍLEJ:

Sedmý ročník charitativní akce StřihatonFoto: Deník/ Z. Traxler

Výtěžek letošního ročníku STŘIHATON 2016 je věnován Občanskému sdružení Pferda, které poskytuje sociální služby dospělým s mentálním postižením. Podpořil tak lidi, kteří jsou kvůli svému handicapu závislí na pomoci druhých. Jak konkrétně Střihaton probíhal, a jaká byla atmosféra v kadeřnických salonech, jsme se zeptali Jany Burdové, která spolu se svým pracovním týmem podporuje tuto akci každý rok.

„Střihaton má dva dlouhodobé cíle. Jedním z nich je získat pomocí spolupráce kadeřníků a veřejnosti co nejvíce peněz na pomoc potřebným a druhý spočívá v připomenutí, že mezi námi žijí lidé, kteří potřebují naši pomoc. U nás ve studiu tuto akci připravují tři lidé průběžně dva měsíce předem. Každý rok si dáváme cíl, překonat ten minulý Střihaton nějakou inovací a především ve výši „vystříhaných" peněz. Tentokrát ale výsledek překonal naše očekávání, neboť se nám povedlo přispět do společné částky opravdu významným dílem 70 335 korun.

Je výsledkem nejen stříhání, do kterého se u nás zapojil každý, kdo to umí, ale také jsme celý den pilně prodávali výsledky práce lidí z pekárny Na plechu. Celý den jsme zvali na kávu a švestkové, čokoládové a jiné dorty a příspěvek z tohoto prodeje jsme přidali k tomu kadeřnickému. Pekárna na plechu je tréninková dílna, která umožňuje handicapovaným lidem pracovat a žít tak o trochu normálnější život. Jejich dorty chutí i vzhledem konkurují těm, které znám z profesionálních cukráren. Byly vynikající, ochutnala jsem je všechny. Pferda provozuje také tréninkovou kavárnu Láry Fáry a další dílny. Výtěžek z letošního Střihatonu bude konkrétně pomáhat vybudovat tréninkový byt, jehož cílem je připravit mentálně postižené lidi na praktický život v domácnosti a péči o ni. Pferda již jeden byt úspěšně provozuje, ale až dosud byl pouze pro ty, kteří jsou tělesně fit. Není totiž bezbariérový. Náš příspěvek pomůže vytvořit prostředí domova i těm, kteří mají kombinované postižení a jsou omezeni v pohybu a umožní tak důstojnější a třeba o něco šťastnější život.Sedmý ročník charitativní akce Střihaton

Tento den opět přijela podpořit česká herečka a moderátorka Tereza Kostková. Jana Burdová jí střihla ofinu podle posledních trendů z Londýnských salonů a prozradila nám, že na konec srpna plánují s Terezou velkou změnu barvy vlasů. Proč až na konci léta? Tereza bude trávit skoro celé léto na moři, slunce by prý celou práci za pár dnů zrušilo. Zeptali jsme se Terezy, jak si užila letošní Střihaton: „Letos je to popáté, co se Střihatonu ve Studiu Jana Burdová osobně účastním a opět to byl velký zážitek. Atmosféra byla nesmírně pozitivní a tým kadeřníků odvedl výjimečnou práci. Libí se mi, jak se Studiu Jana Burdová a Janě samotné daří různými projekty propojovat skvělé kadeřnické služby s myšlenkou pomoci dobré věci,"

„Střihaton mám moc rád. Je to speciální den, kdy svou prací pomáháme, a navíc máme možnost tuto radost sdílet s našimi klienty a přáteli, kteří se této jedinečné akce rozhodli zúčastnit," říká majitel Studia David Hora a dodává: Velký dík patří všem našim zaměstnancům, kteří předvedli skvělý výkon. Kadeřníci devět hodin v kuse stříhali a zbytek týmu je neúnavně podporoval bezvadnou organizací a to vše s dobrou náladou a úsměvem. „Během celého dne se nám podařilo ostříhat a vyfoukat více než 45 žen a mužů, kteří si odnesli krásný střih, a dobrý pocit z pomoci těm, kteří žijí mezi námi a kvalita jejich života je závislá na pomoci nás všech.

Do Střihatonu se pravidelně zapojují i studenti oboru kadeřník ze střední odborné školy Litvínov-Hamr, kteří pomáhají svou prací k bezvadnému průběhu této akce. I letos skvěle reprezentovali svou školu. „Jejich snahu oceňujeme, stejně jako děkujeme těm, kteří je na tento náročný den dobře připravili." Připomíná Michaela Horáková, manažerka Studia a dodává: „Důležitá je pro nás pomoc také těch klientů a přátel, kteří se tento den nemohli zúčastnit, ale ponechali své finanční příspěvky ve studiu při své návštěvě. Významně nás podpořila příspěvkem 15 tisíc korun Mgr. Lenka Graf prostřednictvím fondu Centopol energie pomáhá, jehož je patronkou." A Jana Burdová se připojuje: „Všem, kteří jste pomohli, patří velikánský dík. Mé poděkování patří také skupině Redken, která tuto akci každoročně organizuje, stejně jako vybírá nadace, kterým bude pomoženo. Děkuji i Deníku za mediální podporu, přispěl tak k povědomí o organizaci Pferda.

Věřím, že někoho z vás inspiruje k nějaké formě pomoci, třeba někomu z lidí kolem vás, kteří potřebují podporu. A nemusí to být vždy peníze, někdy stačí darovat něco, co už nepotřebujeme, nebo pomoci dobrovolnou prací," uzavírá letošní ročník Jana Burdová.

Autor: Redakce

22.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 23 690 Kč

Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) VYCHOVATEL. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23690 kč, mzda max. 32200 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: VYCHOVATEL, - nutné vzdělání s pedagogickým zaměřením nebo vzdělání obecné + pedagogické celoživotní vzdělávání (případně možno doplnit při zaměstnání v Akademii VS ČR), - trestní bezúhonnost, - dobrá psychická a zdravotní způsobilost, Po uplynutí 1 roku možnost změny pracovního poměru na dobu neurčitou., Zaměstnanecké výhody: podnikové stravování, dovolená navíc, bezúročné půjčky, příspěvek na dovolenou, HLÁSIT SE: Suchá Ilona, tel.: 476143221, e-mail: isucha@vez.bel.justice.cz, osobně Věznice Bělušice, Bělušice 66, Bečov u Mostu. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice bělušice - 1, 434 01 Most 1. Informace: Ilona Suchá, +420 476 143 221.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 40 000 Kč

Technici v chemickém inženýrství a příbuzných oborech DOZOR SPOUŠTĚNÍ PROVOZU (Commissioning Manager). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 40000 kč, mzda max. 80000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DOZOR SPOUŠTĚNÍ PROVOZU (Commissioning Manager), - praxe v petrochemickém oboru, - znalost španělštiny a portugalštiny, HLÁSIT SE: Kašpárek Michal, e-mail: mkasparek@ksb.cz. Pracoviště: Quanta human resources cz s.r.o.-1, 436 01 Litvínov 1. Informace: Michal Kašpárek, .

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 16 000 Kč

Odborní pracovníci v oblasti kvality a certifikace systému řízení (ISO) KVALITÁŘ/-KA. Požadované vzdělání: úsv. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: KVALITÁŘ/-KA, NÁPLŇ PRÁCE: , - vstupní kontrola jakosti surovin a materiálů, - kontrola jejich třídění, označování a ukládání, - kontrola průvodních dokladů, uplatňování reklamací, - vypracovávání protokolů o jakosti vstupů , - provádění mezioperační kontroly, - provádění zkoušek a sledování kvalitativních vlastností výstupů, včetně navrhování opatření k dosahování požadované jakosti, - vypracovávání protokolů o výsledcích kontrol, - vedení příslušné dokumentace, PRACOVNÍ POŽADAVKY:, - úplné střední odborné vzdělání s maturitou, - znalost NJ a AJ výhodou, - praxe min. 1 rok na obdobné pozici, - znalost ISO norem výhodou, - aktivní řidič sk. B, - kominukativní dovednosti, loajalita, flexibilita, Zaměstnanecké výhody: zvláštní prémie, HLÁSIT SE: své životopisy zasílejte na e-mail: hana.rysova@sapril.cz. Do předmětu prosím uvádějte název pozice KVALITÁŘ/-KA, nebo osobně na adrese Nádražní 557, Litvínov každou středu 8:00 - 15:00hod.. Pracoviště: Sapril s.r.o.-2, Skyřická, č.p. 221, 434 01 Most 1. Informace: Hana Rysová, .

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel střední školy 26 020 Kč

Učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů na středních školách STŘEDOŠKOLSKÝ/-Á UČITEL/-KA - aprobace: VÝTVARNÁ VÝCHOVA samostatně nebo v kombinaci s psychologií nebo českým jazykem a literaturou nebo dramatickou výchovou. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: STŘEDOŠKOLSKÝ/-Á UČITEL/-KA - aprobace: VÝTVARNÁ VÝCHOVA samostatně nebo v kombinaci s psychologií nebo českým jazykem a literaturou nebo dramatickou výchovou, V případě zájmu výhradně zasílejte profesní životopis na e-mail drazdanska@vos-sosmost.cz do 3.4. 2018 (uchazeči s požadovanou kvalifikací budou pozváni k osobnímu jednání). Hlásit se mohou pouze uchazeči s ukončenou kvalifikací pro nabízenou pracovní pozici (Mgr.)., Stanovení výše platu dle přílohy č. 5 nařízení vlády č. 341/2017 Sb. závisí na započítané praxi. Možnost prodloužení pracovní smlouvy., Zaměstnanecké výhody: školní stravování, benefity z fondu kulturních a sociálních potřeb do výše 4 200 Kč , KONTAKTNÍ OSOBA: Drážďanská Ivana Ing.Bc., tel.: 777 472 676, e-mail: drazdanska@vos-sosmost.cz. Pracoviště: Vyšší odborná škola ekonomická, sociální a zdravotnická, obchodní akademie, střední pedagogická škola a střední zdravotnická škola, most, příspěvková organizace, Zdeňka Fibicha, č.p. 2778, 434 01 Most 1. Informace: Ivana Drážďanská, +420 777 472 676.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dny vína na Benediktu v Mostě.

Na Benedikt se v polovině dubna opět sjedou vinaři z celé republiky

Ilustrační foto.

Ústecký kraj podpoří dobrovolné hasiče miliony korun

Děti z domovů si mohou užít letní tábory či kurzy zpívání

Ústecký kraj, Most - Nadační fond pomůže dětským domovům a dalším organizacím.

Sever Čech v noci opět sevřely mrazy. Má se postupně oteplovat

Severní Čechy - Česká republika má za sebou další mrazivou noc, přestože po ní následuje první jarní den, padly teplotní rekordy na 23 ze 147 stanic, které měří aspoň 30 let.

Jeřábkovou nejde nahradit, láteří reprezentační kouč Bašný

Most – České házenkářky čeká kvalifikační dvojutkání s Dánskem o postup na mistrovství Evropy. Češky se budou muset obejít bez mostecké kanonýrky Markéty Jeřábkové, která je po operaci kolene.  

FOTO: V Mostě vznikla „nacistezka“. Jejímu autorovi hrozí až pět let vězení

Most - Policie řeší na podnět Deníku turistickou bizarnost. 400 metrů cesty doprovázejí svastiky a další malůvky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT