Na východní straně Klínovce by měla v příštích letech vzniknout lyžařská vesnička s až padesát apartmánovými domy. Vyrůst by měla na kraji vesnice Loučná. Jejich stavbu plánuje soukromá firma Ski Village, která plánuje zařídit dokumentaci a na samotnou stavbu předat pozemky jednotlivým kupcům, kteří si zvolí stavební materiál. Táž firma nabízí k prodeji v Loučné i větší množství pozemků. Její šéf Jan Straka se angažoval při výstavbě nových lanovek na Klínovci, spolufinancovaných z eurodotací.Lyžařská střediska na úbočí nejvyššího vrcholu Krušných hor se začala prudce měnit v posledních čtyřech letech vznikají nové sjezdovky a staré vleky nahrazují moderní lanovky. Před minulou zimou vyrostla od Loučné zbrusu nová čtyřsedačková lanovka za asi 180 milionů korun, teď se staví další. Na jejich stavbu slouží z velké části i evropské dotace. Okolí Loučné se proti minulým sezonám výrazně víc plní lyžaři a rostoucí zájem je poznat i na hotelových zařízeních.

Na to sází i Ski Village, který si podal první žádosti o stavbu apartmánové čtvrti u Loučné. V několika fázích má vzniknout až 50 domů s tím, že kupci dostanou hotový pozemek s inženýrskými sítěmi a volba konkrétního materiálu pro stavbu bude na nich. Firma nabízí na prodej i 35 pozemků pro individuální výstavbu a slibuje komfortní vzdálenost 400 metrů od lanovky.

Šéf Ski Village se zatím nechce k žádosti příliš vyjadřovat. Straka se angažoval i ve stavbě lanovek a získávání dotací na ně, jeho Ski Team Straka je členem obecně prospěšné společnosti Klínovec Fuchsloch, která s plány na investice za 900 milionů korun a získání dotací v roce 2008 přišla.