Spodní trasa se pohybuje ve výšce 3,5 – 4 metry nad zemí a různě lehce stoupá a klesá tak, aby nebyla fyzicky náročná a zvládli ji bez problémů děti i aktivní senioři. Je tvořena lávkami o šířce 1,2 metru s bezpečnostním zábradlím a ochrannou sítí. Teenageři a akční dospělí jistě dají přednost 2. patru, které bude ve výšce 7,5 metru nad zemí a bude začínat i končit propadlem. Trasu má podle návrhu tvořit osm překážek.

Většina je tvořena pochozími lávkami šířky 1,2 metrů, na nichž jsou rozmístěné rozmanité lanové překážky. Některé nemají ve spodní části dřevěnou lávku, ale mají nerezovou síť, čímž jsou více adrenalinové. Bezpečný přestup z jedné překážky na druhou zajišťují takzvané přestupové domečky. Maximální výška, ze které mohou návštěvníci spadnout, je 60 centimetrů.

Atrakce je proto navržena jako bezobslužná, jen s potřebným dohledem a využitelná podle počasí a odvahy návštěvníků celoročně. Centrum bude mít jeden vstup a výstup – schodiště s uzamykatelným vstupem.

Novinku za 2,9 milionu korun zaplatí město. Zakázku vyhrála firma Unipark z Brna. „Nejlépe vyhověla zadaným požadavkům města," uvedla starostka Oseka Lenka Říhová.