“Připravené jsou tradičně tři hudební a tři dětské scény. Program je zaměřený hlavně na výročí založení města Bíliny, takže jsme dali velký prostor místním umělcům, ale také místním organizacím, sportovním spolkům a podobně,” uvedla vedoucí Kulturního centra Bílina Martina Tuháčková.

Program začne v deset hodin dopoledne, kdy se rozjede kyvadlová doprava výletním vláčkem na Kyselku. Zde počítejte s jednou změnou oproti předchozím letům. Z důvodu rekonstrukce Mírového náměstí dojde ke změně stanoviště vláčku. To bude ve Fišerově ulici za bývalým podnikem Seba.

Dopoledne bude určené především dětem a seniorům. Na Růžovém paloučku budou soutěžit, hrát si a navíc se budou moci seznámit s činností různých bílinských organizací. Pro děti je dále připravený program s historickou tématikou u altánu a žonglování nebo dočasné tetování pro děti na minigolfu.

Dopoledne se sejdou i milovníci dechovky, od deseti hodin začne U Kádi hrát Doubravanka, kterou vystřídají Pouličníci a Malá muzika z Chomutova. Ve 13 hodin bude jarmark slavnostně zahájen na scéně u lesní kavárny Kafáč.

“Návštěvníky přivítají místostarostky města v krojích a po úvodních proslovech začne pohádkové vystoupení žáků Základní školy Lidická, které bude pojednávat o Bílinské čarodějnici. Slavnostní zahájení pak zopakujeme na scéně v letním amfiteátru,” informovala vedoucí.

Kafáč i letní amfiteátr se po zahájení rozezní koncerty. Vše vyvrcholí v 17.30 koncertem zpěvačky Debbi a hlavně v 19.30 vystoupením skupiny Divokej Bill. Po celý den budou na Kyselce stánky s občerstvením, ručně vyráběnými produkty místních výrobců nebo dárkovými předměty.

Pavlína Nevrlá