„Je to poslední varování, abyste se vyvarovali podobných skutků a ponaučili se. Příště by to bylo nepochybně horší," sdělil obžalovaným soudce Jan Chocholatý.

Mladí fanoušci byli obžalováni kvůli tomu, že na domácím utkáním s Bílými Tygry z Liberce 8. října loňského roku rasisticky uráželi hráče tmavé pleti Wayna Simmondse. Důvodem mělo být to, že se připojil k šarvátce mezi domácím Zálešákem a dalším hráčem Liberce. V domácím kotli tehdy zazněly výkřiky opice, hu hu hu, Ku-klux-klan či mrtvý cikán plave po vodě, a to patří k přírodě.

První verdikt soudu si vyslechli fanoušci již 20. března. Soudce Petr Vaněk se tehdy spokojil s ročním zákazem vstupu do pirátské arény. Rozsudek však tehdy ještě nebyl pravomocný. Obvinění i státní zástupce si totiž ponechali lhůtu na odvolání a využily ji obě strany. Státní zástupce totiž požadoval vyšší trest. Obhájci naopak požadovali absolutní zproštění viny.

Právě proto stanuli fanoušci před soudem ještě jednou, a to tento čtvrtek. Krajský soud ale verdikt chomutovského soudce potvrdil. Roční trest tak začal platit až nyní. Odsouzení tak budou moci domácí zápasy Pirátů Chomutov sledovat maximálně v televizi. V případě, že by se neodvolali proti rozsudku chomutovského soudu, mohli přitom sledovat naživo alespoň nadstavbovou část extraligové sezony 2013/2014,.

„Vyrozumění ještě nemáme, ale verdikt soudu respektujeme. Že bychom ale pořádali nějaký hon na tyto fanoušky, tak to určitě ne," uvedl za klub marketingový ředitel David Dinda. Pokud by tito fanoušci zákaz vstupu na stadion porušili, zabýval by se jejich jednáním opět soud.