Příjmy kraje činily 7,34 miliardy, výdaje pak 5,86 miliardy korun. Disponibilní zůstatek na účtech kraje byl ke konci června 636,2 milionu korun. Vloni kraj skončil se schodkem v hospodaření 932 milionů.

„Jsme spokojeni s tím, jak kraj hospodaří," řekl náměstek hejtmana Stanislav Rybák. Zároveň dodal, že Ústeckému kraji bohužel klesají daňové příjmy. „Je tam schodek 37 milionů," řekl s poukazem k tomu, že kraj už při sestavování rozpočtu s určitým poklesem daňových příjmů počítal.

Letošní rozpočet schválili krajští zastupitelé se schodkem 82 milionů korun.

Příjmy kraj plánoval ve výši 12,194 miliardy a výdaje 12,277 miliardy korun. Podle Rybáka se na dalším letošním hospodaření kraje podepíše zejména to, jak se bude dál vyvíjet oblast daňových příjmů.

Podle hejtmana Oldřicha Bubeníčka musí kraj ještě letos splatit část z 597,6 milionu, které si půjčil od státu kvůli pozastavení vyplácení evropských dotací z Regionálního operačního programu Severozápad. „Musíme počítat, že z této půjčky ještě letos zaplatíme 40 milionů. Původně chtělo ministerstvo, abychom zaplatili 80, ale domluvili jsme se, že když jsme už za pololetím, zaplatí se polovina roční částky, v dalších letech se bude platit po 80 milionech," uvedl. Peníze by měly z kraje odejít do 25. září.

Kromě této půjčky si kraj bude v brzké době půjčovat peníze pomocí směnečného programu. Po otevření programu Severozápad se chystá žádat o dotace, třeba na komunikace a bude potřebovat peníze na předfinancování.