„Není to ale jediné kulaté výročí. Zároveň na festivalu oslaví košťanská kapela Lucie-Lucian neuvěřitelných padesát let existence,“ připomíná organizátor festivalu Rudolf Spousta.

Kromě místní rockové legendy se příznivci tvrdší muziky mohou těšit na vystoupení plzeňské Electric Lady, domažlického Moby Dicka či pražských kapel Natural a Ozzy Osbourne Revival.

Zahraje taky teplický Hlahol. „V rámci vystoupení pokřtíme novou desku s názvem Buď zdráv a pozdravuj se! Čestným kmotrem bude kytarista a zpěvák Petr Kadlček z Naturalu, který kdysi v Teplicích spoluzakládal legendární Emisi,“ říká manažer Hlaholu Ota Korál s tím, že většinu ze čtrnácti nových písní uslyší diváci v Košťanech naživo.

„Album jsme začali natáčet už koncem roku 2016. Vzhledem k velké vytíženosti studia SONO jsme ho ale dokončili až letos na jaře, a to ale s dobrým pocitem, jelikož na albu mělo být původně jen osm písní. Náš koncert bude doprovázet ohnivá show s následným ohňostrojem,“ dodává Korál.

Vstupné je 190 korun a jeden z vylosovaných držitelů vstupenky vyhraje sud piva. „Pro děti do 15 let je vstup, skákací hrad a zmrzlina zdarma,“ láká Rudolf Spousta.