Městská nemocnice v Žatci musí zůstat v současném rozsahu. Plány na omezení či zrušení dvou oddělení – dětského a gynekologie s porodnicí – by vedly k úpadku celého regionu, protože nemocnice v Žatci je jediná fungující nemocnice na území okresu Louny.

Na setkání s novináři to v pondělí 27. února uvedli poslanec parlamentu Jiří Paroubek, dřívější předseda vlády, a krajští zastupitelé Petr Benda a Aleš Kassal z politické strany NS-LEV 21. Slíbili, že za zachování nemocnice budou bojovat všemi politickými prostředky.

Podle jejich názoru by se do boje za zachování nemocnice v současném rozsahu péče, tedy se čtyřmi odděleními, měla pustit i hejtmanka Ústeckého kraje a další politikové z krajské špičky. „Ti však zatím mlčí a to je zvláštní. Pokud se bude rozhodovat mezi nemocnicemi Žatec, Slaný a Rakovník, kde se do věci nepochybně vloží středočeský hejtman David Rath, dá se dobře odhadnout, koho bude víc slyšet a kdo tím spíš prosadí zájmy lidí ve svém kraji. Nečinnost představitelů vedení Ústeckého kraje ve vztahu k žatecké nemocnici a obyvatelům tohoto regionu je zatím dost zarážející,“ řekl Jiří Paroubek.