Výstava za pomocí vzácných předválečných rodinný fotografií znázorňuje staleté dějiny Romů a Sintů, jejich skutečný život v českých zemích do doby, než je téměř nacisté vyhubili. Výstava mapuje i dění v romském nacistickém koncentračním táboře v etech u Písku. Vstup na výstavu je zdarma!
Slavnostní zahájení, na které si vás dovolujeme srdečně pozvat, se koná v den mezinárodního dne Romů v knihovně ve středu 8.dubna od 16 hod.

Otevírací hodiny výstavy
pondělí-úterý 10-19 hod.
čtvrtek-pátek 10-19 hod.

Autoři výstavy (Jan Haur a Čeněk Růžička) prostudovali nespočet knih a archivních materiálů zabývajících se dějinami Romů a Sintů - až nakonec zjistili, že to je k ničemu. Četnická hlášení, úřední záznamy, panovnická a vládní nařízení nevypovídají o skutečném životě našich předků. Psali o nich jen to, co bylo třeba, aby je mohli snadněji pronásledovat. I proto to staleté mlčení. Mlčet pro nás znamená, mít šanci na přežití. Když však nevíš, z čeho pocházíš, nemáš na čem stavět. Proto jsme se nakonec rozhodli z části dokumentů, které jsme objevili, vytvořit výstavu "Zaniklý svět". Alespoň z části ono mlčení prolamuje.