Dny vína

Kdy: 18. – 19. dubna
Kde: Benedikt, Most
Za kolik: 350 Kč/den
Proč přijít: Dvoudenní degustační prezentace vinařů z Čech a Moravy, kterou již dvanáctým rokem pořádá firma Bela Most.  Přijďte ochutnat vynikající česká, moravská, ale i zahraniční vína a užít si setkání s vinaři za doprovodu cimbálové muziky.

Dvoudenní ochutnávka vína na mosteckém Benediktu.Dvoudenní ochutnávka vína na mosteckém Benediktu.Zdroj: web Bela Most

Malý rockový Most 

Kdy: 19. dubna
Kde: Rokáč Vinohrady, Most
Za kolik: 150 Kč s rezervací, bez rezervace 200 Kč
Proč přijít: Na koncertě, který začíná ve 20 hodin, vystoupí skupiny Cumbal, Deviant a Trilobit rock.

Páteční akce v Rokáči.Páteční akce v Rokáči.Zdroj: Facebook Rokáč Vinohrady

Most rocku dost

Kdy: 19. dubna
Kde: Sportovní hala Mostě
Za kolik: 590 Kč v předprodeji, 700 Kč na místě
Proč přijít: Od 16 hodin vystoupí kapely Doga, Divá Bára Lautr, De Bill Heads, Forrest Jump a Motorband z Teplic.

Ve sportovní hale v Mostě vystoupí v pátek rockové skupiny.Ve sportovní hale v Mostě vystoupí v pátek rockové skupiny.Zdroj: město Most

Derniéra představení Králova řeč

Kdy: 19. dubna
Kde: Městské divadlo, Mostě
Za kolik: 230 a 250 Kč.
Proč přijít: Poslední představení zábavné a dojemné historické hry o překonávání vlastních omezení na pozadí zásadních dějinných událostí začíná v 19 hodin na Velké scéně.

Trailer k inscenaci ve videu:

Zdroj: Městské divadlo Most

Maxi farmářské trhy

Kdy: 19. dubna
Kde: 1. náměstí, Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Návštěvníci si budou mít možnost zakoupit si nebo ochutnat produkty z ústeckého regionu, a to jak potraviny od gurmánské čokolády po zvěřinové speciality, tak hrnčířské nebo drhané produkty. Děti i dospělí si budou moci zasoutěžit, projet se na koni nebo vyzkoušet malování na obličej. Pro návštěvníky OC Central je parkování 3 hodiny zdarma. V 11 hodin začíná hudební program, na kterém vystoupí mladý mostecký hudebník Tadeáš Jezbera, v 15 hodin žáci ZUŠ Moskevská a od 16,45 do 18 hodin zahraje multižánrová kapela Trificus.

V pátek se konají v centru Mostu farmářské trhy.V pátek se konají v centru Mostu farmářské trhy.Zdroj: město Most

Sima live

Kdy: 19. dubna
Kde: Music aréna Nový obzor, Most
Za kolik: 590 Kč v předprodeji
Proč přijít: Simona Hegerová opět živě v Music aréně Nový Obzor. Vstup 15+, mladší osoby pouze v doprovodu zákonného zástupce! Open 19:00, start 20:00. Pokud se vstupenky vyprodají už v předprodeji, nebude možné si je zakoupit na místě!

Simona Hegerová vystoupí v pátek v Music aréně Nový Obzor.Simona Hegerová vystoupí v pátek v Music aréně Nový Obzor.Zdroj: web krusnehory.eu

Retro párty ve stylu 60. let

Kdy: 20. dubna
Kde: Kulturní a společenské centrum, Litvínov
Za kolik: 80 Kč/účastník
Proč přijít: Do soutěže se mohou přihlásit šestičlenná družstva, na které bude čekat řada úkolů spojených s obdobím 60. let, jako je poznávání filmů, písniček nebo předmětů denní potřeby hmatem. Hrát bude živá hudba a po ukončení soutěže následuje retro diskotéka ve stylu 60. let.

V sobotu se můžete pobavit a zasoutěžit si ve stylu 60. let.V sobotu se můžete pobavit a zasoutěžit si ve stylu 60. let.Zdroj: Citadela Litvínov

TIPY NA VÍKEND NA CHOMUTOVSKU

PSH v Kadani

Kdy: pátek 19. dubna od 20.00
Kde: KZ Orfeum, Kadaň
Za kolik: 590 korun
Proč přijít: Koncert formace PSH, Orfeem zazní rap.

Jarní jirkovské farmářské trhy

Kdy: sobota 20. dubna od 8.00
Kde: nám. Dr. E. Beneše v Jirkově
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Oblíbené farmářské trhy, celé se ponesou v duchu jara. Zakoupit můžete pečivo, uzeniny, sýry, zeleninu, ale i další jarní zboží.

Den Země v zooparku

Kdy: sobota 20. dubna od 9.00
Kde: Chomutovský zoopark
Za kolik: v ceně běžné vstupenky
Proč přijít: První velká akce nové sezony v zooparku je tady. Jedním z centrem oslav bude jako vždy areál dětské zoo. Malé návštěvníky tu jistě nadchnou herci z divadelního souboru Chůdadlo. Na pódiu se budou střídat s kapelou Brass Band. Chybět nebudou ani oblíbené nafukovací atrakce. Na terase nad plameňáky si na své přijdou především příznivce reggae – hrát tu bude kapela Meet the Street. Kromě muzikantů však na stejném místě rozloží své dalekohledy také chomutovská Astronomická společnost. Na statku domácích zvířat pak své šikovné ruce předvedou řemeslníci. Hodně zajímavé budou také akce v přednáškovém sále správní budovy. Kromě toho se mohou návštěvníci těšit na klasický zábavný mix atrakcí – malování pískem, cukrovou vatu, malování na obličej nebo pony rodeo u horní pokladny. Jezdit samozřejmě budou zoovláček Amálka i Safari Expres.

Festival vína v Jirkově

Kdy: sobota 20. dubna od 13.00
Kde: zámek Červený Hrádek v Jirkově
Za kolik: vstup zdarma, k degustování vína nutno zakoupit festivalovou sklenici v ceně 120 korun
Proč přijít: Nejen možnost ochutnávky těch nejlepších vín z Čech a Moravy, ale také bohatý program plný zábavy pro všechny návštěvníky. Bude také vynikající jídlo. Zahrají cimbálová muzika Kaňúr, Ocho Ríos a DJ Václav Klema.