PÁTEK

Doriss a Mist

Kdy: 3. května od 20 hodin
Kde: Rokáč Vinohrady, Most
Proč přijít: Doriss je parta zkušených muzikantů, co hraje vlastní tvorbu a nabízí pohodovou rockovou muziku. Každý z členů má za sebou dlouhou hudební dráhu. Honza Majerik, mající na svědomí texty, zpěv a doprovodnou kytaru, se střídal na pódiu s kapelami jako je Mewa, Hlahol, Joly Joker and the PBU, Natural a dalšími. Aleš Přibyl bubnuje srdcem i duší i pro Staré Časy. Baskytarista Míra Steiger a sólo kytarista Vláďa Straka obohacují mimo jiné legendární teplickou kapelu Kolostůj. Se svým klipem ke skladbě Jízda se Doriss ukázali v rockové hitparádě na Óčku Star. Teplická kapela Mist se zabývá výhradně vlastní tvorbou. Jejich hudební produkce žánrově nejlépe zapadá někam na rozhraní alternativního rocku, indie a post-rocku. Pečlivým přístupem k aranžmá a citem pro minimalismus, se jim podařilo najít osobité pojetí alternativního rocku v tříčlenné sestavě. Všichni mají bohaté hudební zkušenosti z působení v různých teplických uskupeních. Lukáš Rusek - zpěv, kytara, Tomáš Musil - basová kytara, Pavel "Korejs" Panchártek - bicí. Rezervace vstupenek zde.

Páteční večer v Rokáči.Páteční večer v Rokáči.Zdroj: Rokáč Vinohrady

Lucie Bílá a kapela Petra Maláska

Kdy: 3. května od 19 hodin
Kde: Music aréna Nový obzor, Most
Za kolik: 790 Kč v předprodeji
Proč přijít: Koncert Lucie Bílé - zpěvačky, herečky, producentky a v současné době jedné z nejpopulárnějších pop-star za doprovodu kapely Petra Maláska poprvé v Music aréně Nový Obzor v Mostě. Můžete se těšit na ty největší hity a skvělou show 21 násobné zlaté slavice! OPEN 19:00, START 20:00. Vstupné v předprodeji pouze na Ticketlive.cz nebo v Mostě v Next Gyros.

Koncert Lucie Bílé v Novém Obzoru.Koncert Lucie Bílé v Novém Obzoru.Zdroj: Music arena Nový Obzor.

Nina Radnická Trio

Kdy: 3. května od 19:30 hodin
Kde: Café Bar Citadela, Litvínov
Za kolik: 150 Kč
Proč přijít: Srdečně vás zveme na šansonový koncert v podání Nina Radnická Trio. Nina Radnická je teplická šansoniérka a zpěvačka. Šanson ji oslovil před několika lety a vášeň k tomuto žánru ji přiměla založit uskupení Nina Radnická Trio, ve které působí zároveň její blízcí přátelé – Víťa Kojzar za pianem a klarinetista Michael Šporcl. Na programu budou české šansony z repertoáru Hany Hegerové, Hany Zagorové, Lenky Nové, Hany Křížkové a dalších. Vstupenky k zakoupení v pokladně Citadely s možností rezervace online na webových stránkách www.citadela-litvinov.cz nebo telefonicky na čísle 476 111 487.

Páteční čaje na Cascade

Kdy: 3. května od 18 do 21 hodin
Kde: Hotel Cascade, Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Přijďte k nám jen tak posedět, popovídat a zaposlouchat se do příjemných tónů. Žádné vstupné, žádný hluk, jen pohodová atmosféra u kávy, čaje nebo vína.

Páteční čaje na Cascade.Páteční čaje na Cascade.Zdroj: město Most

Iranon – Aira folk

Kdy: 3. května, od 19 hodin
Kde: The Most Café
Za kolik: dobrovolné
Proč přijít: Srdečně vás zveme na koncert podmanivého a tajuplného písníčkáře Iranona, zakladatele Aira folku. Zazpívá s kytarou nejen vlastní tvorbu s hlubokými texty, ale i pár písní jiných autorů. Přijďte si vychutnat šálek dobré kávy s příjemnou hudbou.

Iranon v The Most Café.Iranon v The Most Café.Zdroj: The Most café

SOBOTA

Truck Trial

Kdy: 4. – 5. května
Kde: Braňany u Mostu
Za kolik: 300 Kč dospělý, 150 Kč dítě, děti do 6 let zdarma, parkovné 50 Kč
Proč přijít: Zveme vás na druhý závod letošní 26. sezóny Mistrovství České republiky v Truck Trialu. Podruhé se letos představí naši závodníci v areálu firmy KERAMOST. Přijďte se podívat na to, jak si nákladní vozidla poradí s extrémním terénem, který pro něj v této nádherné lokalitě připravíme. Nebude chybět spousta stánků s občerstvením, dětské atrakce, Truck trialové suvenýry, předměty a v neposlední řadě večerní diskotéka a spousta další zábavy. Přesné info o časovém harmonogramu na www.trucktrial.cz.

Truck Trial v Braňanech.Truck Trial v Braňanech.Zdroj: Truck Trial

Výpěstkové trhy

Kdy: 4. května, od 6 do 10 hodin
Kde: Před budovou Magistrátu, Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Trhy se konají v období od března do prosince každou sobotu od brzkých ranních hodin. Pokud si tedy přivstanete, budete si zde moci zakoupit čerstvé ovoce a zeleninu od místních prodejců. A pro radost všech dam budou v nabídce i květiny, bylinky či sazenice. Veškerý sortiment se odvíjí dle daného období.

Airsoft Komořany

Kdy: 4. května, od 8 do 17 hodin
Kde: Airsoft, Komořany
Za kolik: 100 Kč
Proč přijít: Po necelém roce práce si Vás dovolujeme pozvat na slavnostní otevření nového hřiště v Komořanech u Mostu. Herní mód: Capture the flag. Návštěvní řád naleznete na našich stránkách nebo u vstupu na hřiště. Vstup povolen osobám od 18 let, pro osoby 10+ nutný doprovod rodičů nebo vyplněný formulář, který je ke stažení na našich stránkách, stejně jako podrobná pravidla hry. Harmonogram: 8:00 otevření areálu, 9:00 briefing,10:00 zahřívací kolo (Team deathmatch), 10:45 krátká pauza, 11:00 první kolo,12:30 velká pauza,13:00 druhé kolo, 17:00 konec akce. Více info zde.

Vítání ptačího zpěvu 2024 na Písečném vrchu

Kdy: 4. května od 9 hodin
Kde: Oblastní muzeum a galerie, Most
Proč přijít: Česká společnost ornitologická a OMGM vás zvou na přírodovědnou vycházku. Sraz pro účastníky je na odbočce Bečov-Milá, na severní straně Písečného vrchu. Součástí vycházky bude kroužkování ptáků. Doporučujeme si vzít dalekohled, svačinu a dobrou náladu! Kontakt a info: bazant.j@omgm.cz. Průvodcem bude Jaroslav Bažant, ornitolog OMGM.

Vítání ptačího zpěvu v OMGM.Vítání ptačího zpěvu v OMGM.Zdroj: Oblastní muzeum a galerie v Mostě

Maxipes Fík

Kdy: 4. května v 10 hodin
Kde: Divadlo Rozmanitostí, Most
Za kolik: 120 korun
Proč přijít: Adaptace známého a mnoha generací milovaného večerníčku o malé Áje a pejskovi Fíkovi, který vyrostl do nečekaných rozměrů. Těšit se můžete na zábavnou pohádku pro celou rodinu v režii Jiřího Krause, v kulisách výtvarníka Richarda Mašky s hudbou Tomáše Alferiho. Pro děti od 4 let. Délka představení je 50 minut. Vstupenky zde.

Jarní cena klisen

Kdy: 4. května od 13:30 do 17 hodin
Kde: Hippodrom, Most
Za kolik: vstupenky v ceně 130 Kč na pokladně od 10:30, platba pouze v hotovosti
Proč přijít: Jarní cena klisen je prvním klasickým dostihem tohoto roku a nejvýznamnějším dostihem pro tříleté klisny v ČR. Tento dostih je obdobou anglických One Thousand Guineas, francouzských Poule d'Essai des Pouliches nebo italského Premio Regina Elena. Můžete se těšit i na dalších osm napínavých dostihů s kvalitním obsazením a také na oddělení Pony ligy. Sázky, skvělé občerstvení a rodinná zábava na celé sobotní odpoledne.

Jarní cena klisen na Hippodromu.Jarní cena klisen na Hippodromu.Zdroj: Hippodrom Most

Neil Zaza

Kdy: 4. května od 19 hodin
Kde: Attic club, Litvínov
Za kolik: 220 Kč
Proč přijít: neil Zaza je král světového melodického rocku své generace, koncertní spoluhráč takových legend jako Steve Vai nebo Joe Satriani. Vysoce uznávaný americký, melodický kytarista je známý zejména svou speciální technikou, stejně jako kombinováním klasických a moderní ch kytarových prvků. Kromě svých vlastních aktivit a koncertů je často vyhledávaným koncertním spoluhráčem světových mistrů jako Steve Vai, Dweezel Zappa či Joe Satriani, které doprovází na turné při živých přehlídkách. Metalová část rockové veřejnosti si ho také pamatuje jako člena skupiny Firehouse. Obsazení: Neil Zaza (kytara), Walter Cerasani (basa), Enrico Cianciusi (bicí). OPEN: 19:00, START: 20:00. Předprodej www.ticketstream.cz.

Neil Zaza v litvínovském Attic clubu.Neil Zaza v litvínovském Attic clubu.Zdroj: Attic music club Litvínov

NEDĚLE

Běh a procházka pro miminka do dlaně

Kdy: 5. května
Kde: Kdekoliv
Za kolik: 200 Kč 1 osoba, 500 Kč rodina/tým – do 5 osob, 2000 Kč větší tým, 5000 Kč firemní registrace
Proč se účastnit: Akce Běh a procházka pro MIMINKA DO DLANĚ spočívá v tom, že se zaregistruje jednotlivec, rodina či kolektiv prostřednictvím registračního formuláře a v rámci registrace si zvolí výši příspěvku a také neonatologické oddělení, které si přeje v rámci akce podpořit. Pak už jen vyčká na 5. května, kdy se může kdekoli a kdykoli během dne vydat na libovolně dlouhou trasu a pak dát vědět prostřednictvím výsledného formuláře detaily o své aktivitě.

Běh a procházka pro miminka do dlaně.Běh a procházka pro miminka do dlaně.Zdroj: město Most

Malování s Petrem Lakomým

Kdy: 5. května od 10 do 17:30 hodin
Kde: Oblastní muzeum a galerie, Most
Za kolik: 1000 Kč/lekce
Proč přijít: Kurz malování suchým pastelem pro začátečníky i pokročilé (od 10 let). 774 196 158, email: p.lakomec@email.cz

Jóga na střeše se Sárou Jislovou

Kdy: 5. května od 10 hodin
Kde: Kavárna Na ulici, Most
Za kolik: 160 Kč
Proč přijít: Přijďte si zacvičit jógu na střechu kavárny s úžasným výhledem na Krušné hory! V ceně je zapůjčení jógamatky a pomůcek, 1x nealkoholický nápoj nebo káva v Kavárně na ulici. Registrace na lekci přes tel: 773000344 nebo na našem instagramu a facebooku.

Jóga na střeše v centru Mostu.Jóga na střeše v centru Mostu.Zdroj: Kavárna Na ulici

Burza LP desek a CD

Kdy: 5. května, od 11 do 15 hodin
Kde: OC Central, Most
Za kolik: 50 Kč, doprovod zdarma
Proč přijít: Burza LP desek a CD s několika tisíci titulů!! Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od B.B. Kinga po Franka Zappu. Výběr je obrovský, stačí přijít! Deep Purple, Depeche Mode, Beatles, Queen, Pink Floyd, Led Zeppelin, U2, Police, J. Hendrix, B. Dylan, Genesis, M. Jackson, Prince, Madonna, Anthrax, Judas Priest, ZZ Top, Eagles, The Who, Status Quo, M. Oldfield, J.M. Jarre, Falco, F. Sinatra a mnoho mnoho dalších. Vykupujeme LP, SP i CD. Prodej, nákup, výměna. Více info na music69@seznam.cz

Muzikál Šmoulové

Kdy: 5. května, 10 hodin
Kde: Meduza Most
Za kolik: 399 – 550 Kč
Proč přijít: Připravte se na úžasné dobrodružství pro děti! Oblíbený muzikál ŠMOULOVÉ se chystá na své turné po České republice. Šmoulové vykouzlí úsměv na tváři každému dítěti. Čeká vás pohádková atmosféra, pestré kostýmy a samozřejmě i šmoulí oblíbené písně. Turné je skvělou příležitostí pro malé fanoušky, kteří chtějí potkat své oblíbené modré hrdiny naživo. Délka představení je 60 minut. Vstupenky zde.

Muzikál Šmoulové zamíří i do Mostu.Muzikál Šmoulové zamíří i do Mostu.Zdroj: tvojeShow.cz

Mohlo by vás ještě zajímat: Davy lidí vítaly v Litvínově májový průvod, kterým začala Valdštejnská slavnost

Zdroj: Martin Vokurka

Víkendové tipy na Teplicku:

SOBOTA

Májový jarmark

Kdy: sobota 4. května 2024
Kde: Bílina
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Tradiční Májový jarmark zaplní bohatým hudebním i doprovodným programem celý areál Kyselky v Bílině. Na hlavní scéně v letním amfiteátru vystoupí Raego, Vesna, Turbo, Michal David a Leoš Mareš. Další program bude na hudebních scénách u Lesní kavárny Kafáč a U Kádi, zábava pro děti čeká u altánku, na Minigolfu i na Růžovém paloučku. Zajištěno je také občerstvení, prodejní stánky Šikovných rukou a výletní vláček z Mírového náměstí na Kyselku a zpět.
Tři hudební scény, jedna dětská, fotokoutek, stánkový prodej, výletní vláček. Podrobné info zde.

Májový jarmark v Bílině 2024Májový jarmark v Bílině 2024Zdroj: Město Bílina

Prodejní výstava kaktusů

Kdy: 4. a 5. května od 9 do 18 hodin
Kde: Botanická zahrada, Teplice
Za kolik: v rámci vstupenky do Botanické zahrady, 100 Kč pro dospělého, 50 Kč pro děti
Proč přijít: O víkendu bude po celý den probíhat prodejní výstava kaktusů od Myšáka.A tentokrát nejen kaktusů, nýbrž nově také sukulentů, a dokonce i oblíbených masožravek! Přijďte se do zahrady pokochat a třeba si nějakého fešáka odnést i domů.

Punk rock na Hvjezdě

Kdy: 4. května od 20 hodin
Kde: Hvjezda, Teplice
Za kolik: 200 Kč
Proč přijít: Tak zase po roce se koná povinný večírek na Hvjezdě v Teplicích! Vystoupí: Remember The Heroes (Teplice), Louty (Roudnice), Švindl (Litoměřice), Kontroverze (Teplice). Přijďte si zlepšit náladu a podpořit lokální punk rock scénu!

Víkendové tipy na Litoměřicku:

PÁTEK

Pálení čarodějnic v Dobkovičkách

Kdy: 3. května od 18.00
Kde: u ČOV, Dobkovičky
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Spolek Dobkovičky spolu a obec Velemín zvou v pátek 3. května na pálení čarodějnic v Dobkovičkách. Uskuteční se u čistírny odpadních vod, akce začne v 18 hodin. Nebude chybět muzika, občerstvení ani ohnivá show. Kostýmy čarodějnic a kouzelníků jsou vítány.

Ples sportu v Litoměřicích

Kdy: 3. května od 20.00
Kde: Dům kultury Litoměřice
Za kolik: 450 korun
Proč přijít: Litoměřický Dům kultury bude v pátek 3. května patřit prvnímu Plesu sportu. Zváni jsou všichni sportovci a sportovní příznivci. Součástí a hlavní myšlenkou plesu je nejen prezentace klubů, ale také předání finanční částky někomu, kdo to potřebuje. Letos pořadatelé vybrali litoměřickou plavkyni Alex Borskou. Během plesu vystoupí sportovní kluby, večerem bude provázet moderátor Michal Dorňák a k tanci a poslechu zahraje kapela No Headache. Těšit se můžete i na bohatou tombolu.

SOBOTA

Šermířský turnaj v Litoměřicích

Kdy: 4. května od 8.00
Kde: Kalich aréna Litoměřice
Proč přijít: V litoměřické Kalich aréně proběhne o víkendu turnaj ve sportovním šermu kordem, pořádaný TJ Slavoj Litoměřice. Představí se mladí sportovci - v sobotu 4. května je na programu turnaj žáků a žaček a v neděli 5. května turnaj mladších žáků a žaček.

Slavnosti květů

Kdy: 4. května od 9.00
Kde: Soběnice
Za kolik: 150/50 korun
Proč přijít: Oblíbené Slavnosti květů proběhnou v sobotu 4. května na Litoměřicku. Jde o tradiční cykloturistickou akci, která účastníky provede krásami místních sadů. Letos jde už o 21. ročník. Po předchozí registraci se startuje v 10.00 ze Soběnic, trasa vede do Třebušína, Chudoslavic, Těchobuzic a Trnovan, cíl bude v Ploskovicích. Cestou je v plánu opékání buřtů, ochutnávky jablek, moštů a ovocné pálenky od místních producentů. V cíli budou připraveny drobné prodejní stánky, živá hudba skupiny Rumkrát a fotokoutek, děti se mohou těšit na nafukovací hrad a živá zvířata. Akci pořádá Unie ovocnářů severočeského regionu.

Mezinárodní výstava ježků v Žalhosticích

Kdy: 4. května od 10.00
Kde: KD U Tří Lip, Žalhostice
Za kolik: dobrovolné
Proč přijít: Kulturní dům v Žalhosticích bude hostit 7. Severočeskou mezinárodní výstavu ježků. Stane se tak v sobotu 4. května mezi 10. a 16. hodinou. Pro děti bude připraveno malování na obličej, tvoření ježků z ovoce či zdobení ježčích perníčků a jiné soutěže.

Spring Fest Litoměřice

Kdy: 4. května od 14.00
Kde: Zahrada Čech, Litoměřice
Za kolik: 950 korun
Proč přijít: Na litoměřickém výstavišti Zahrada Čech se v sobotu 4. května uskuteční nový jednodenní hudební festivval Spring Fest Litoměřice. Jako headliner vystoupí R. A. The Rugged Man z USA, dále se můžete těšit na Prago Union, Sodomu Gomoru, Studio Session, Vojtaana a další. Areál se otevře ve 13.00 a končit má s půlnocí.

Otevírání lázeňské sezony v Mšeném

Kdy: 4. května od 14.00
Kde: lázeňský resort Lázně Mšené
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Lázně Mšené otevřou v sobotu 4. května 228. lázeňskou sezonu. Připravily k tomu bohatý program. Odstartuje ve 14.00 hodin, kdy návštěvníky a hosty přivítají z hudebního altánu František a Dominika Ochovi. Následovat bude koncert Dechového orchestru mladých Roudnice n. L. V Levandulovém altánu zahájí program v 15.00 kapela I.P. Band. Vystoupí dětský pěvecký sbor místní školy (15.30) a mažoretky a roztleskávačky ze sousední Budyně (17.00). Dobrovolní hasiči připraví pěnovou lázeň v 18.00. Po celé odpoledne bude znít hudba, proběhne velká tombola, chybět nebudou ani stánky s občerstvením a ochutnávkou vín, ani hry a další zábava pro děti.

Májové slavnosti v Rovném

Kdy: 4. května od 16.00
Kde: náves, Rovné
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na návsi v obci Rovné proběhnou v sobotu 4. května od 16.00 hodin Májové slavnosti. Hostům zahraje folklorní kapela, připraveno bude občerstvení a zábava pro děti, také tombola. Od 18.30 je pak na programu Májová zábava, k tanci a poslechu bude hrát kapela Colors.