PÁTEK

Busking s Wan Men Sonk
Kdy: pátek 24. květen v 15 hodin
Kde: park Střed, Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Živá hudba v Parku Střed u Kavárny Na ulici, tentokrát se se dvěma členy z kapely Wan Men Sonk. Přijďte si užít pohodu, muziku, kávu, nebo drinky.

Víkendové tipy na MosteckuVíkendové tipy na MosteckuZdroj: město Most

Autorské čtení dětí z 10. základní školy v Mostě
Kdy: pátek 24. května od 16 do 19 hodin
Kde: The Most Café, Most

Víkendové tipy na MosteckuVíkendové tipy na MosteckuZdroj: Facebook

Promítání filmu 66 sezón
Kdy
: pátek 24. květen v 18 hodin
Kde: Schola Humanitas, Litvínov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Veřejné promítání oceňovaného filmu 66 sezón je zároveň poslední příležitostí prohlédnout si výstavu Po schodišti, kde svá díla vystavuje 20 talentovaných umělců.Během promítání bude otevřený bar. Akce je součástí festivalu Květen umění a vzdělanosti.

Víkendové tipy na MosteckuVíkendové tipy na MosteckuZdroj: Facebook

Spirit of Chris Norman
Kdy
: pátek 24. května od 20 hodin
Kde: Rokáč Vinohrady, Most
Za kolik: 200 Kč
Proč přijít: Prioritou česko-německé skupiny je dokonalé provedení každé skladby převzaté z repertoáru legendární britské skupiny SMOKIE. Ůčinkují: Frankie Norman Červenka - zpěv, kytara, Pavel Barcal - vokály, basa, Ferda Halmi - sólová kytara, Jan Rouček - vokály, klávesy, Jirí Nota - bicí. Začátek koncertu mezi 20. a 21. hodinou. Rezervace vstupenek zde.

Víkendové tipy na MosteckuVíkendové tipy na MosteckuZdroj: Facebook

Vote párty
Kdy
: pátek 24. května od 21 hodin
Kde: Meduza, Most
Za kolik: 150 Kč
Proč přijít: Párty v retro stylu, kde si přes appku každý může pustit jakoukoli písničku. Outfity hledejte u táty nebo mamky hluboko ve skříni. Oblečení se meze nekladou, hlavně ať je to retro!

Vote retro party v mostecké Meduze.Vote retro party v mostecké Meduze.Zdroj: Instagram

Oldies video disco párty
Kdy
: pátek 23. května od 22 hodin
Kde: Nový Obzor, Most
Za kolik: 100 Kč
Proč přijít: Tradiční video disko párty s rezidentem DJ Ivošem. Po celou noc vás čekají ty největší taneční hity ve videoklipech, samozřejmě Vám zahrajeme i na Vaše přání. Na baru v akci tequila EL JIMADOR a za 2 drinky skvělé dárky. Vstup 18+. Kontrola OP!

Víkendové tipy na MosteckuVíkendové tipy na MosteckuZdroj: Nový Obzor

SOBOTA

Výpěstkové trhy

Kdy: 25. května, od 6 do 10 hodin
Kde: Před budovou Magistrátu, Most
Proč přijít: Trhy se konají v období od března do prosince každou sobotu od brzkých ranních hodin. Pokud si tedy přivstanete, budete si zde moci zakoupit čerstvé ovoce a zeleninu od místních prodejců. A pro radost všech dam budou v nabídce i květiny, bylinky či sazenice. Veškerý sortiment se odvíjí dle daného období.

Den otevřených dveří ve vinařství v Chrámcích
Kdy
: sobota 25. května od 8 do 18 hodin
Kde: Chrámce, Most
Za kolik: vstup i parkování zdarma
Proč přijít: Ochutnávka všech vín vyrobených od roku 2015 až do současnosti, prohlídka vinařství s průvodcem, teplé i studené občerstvení, opékání buřtů na zahradě, hledání pokladu a další hry pro děti.

Víkendové tipy na MosteckuVíkendové tipy na MosteckuZdroj: město Most

Šmoulové
Kdy
: sobota 25. května v 10 hodin
Kde: Citadela Litvínov
Za kolik: 550 Kč /450 Kč /399 Kč 
Proč přijít: Připravte se na úžasné dobrodružství! Oblíbený muzikál ŠMOULOVÉ se chystá na své turné po České republice. Od 7.dubna se vydají na cestu a zavítají do více než 30 měst, aby rozesmáli malé fanoušky svými úžasnými písněmi. Děti mohou očekávat pohádkovou atmosféru, pestré kostýmy a samozřejmě i jejich oblíbené písně. Vstupenky pouze online zde.

Víkendové tipy na MosteckuVíkendové tipy na MosteckuZdroj: Facebook

Den magistra Edwarda Kellyho
Kdy
: sobota 25. května od 10 do 17 hodin
Kde: Oblastní muzeum, Most
Proč přijít: Akce s koná na nádvoří, v zahradě před muzeem i v sousedním parčíku. Návštěvníci se mohou těšit na pohádku Divadla rozmanitostí, která v deset hodin dopoledne celý program zahájí v zadním nádvoří muzea. V historickém programu se potom v průběhu dne vystřídají kejklíř s šermíři, hadí žena či kozí tanečnice a chybět samozřejmě nebude ani samotný alchymista a mág magistr Edward Kelley. Od 10 do 16 hodin bude v parčíku vedle muzea v provozu tradiční Stezka Střediska volného času, kde budou děti plnit rozmanité úkoly.

Víkendové tipy na MosteckuVíkendové tipy na MosteckuZdroj: město Most

Pohádkové miniTechnohraní
Kdy
: sobota 25. května od 10 do 14:30 hodin
Kde: zahrada Domova pro seniory, Most
Proč přijít: Přijd' ukázat svoji šikovnost a užít si zábavu v našem pohádkovém světě.

MiniTechnohraní v Mostě.MiniTechnohraní v Mostě.Zdroj: město Most

Benčuj, tahej, pomáhej
Kdy
: sobota 25. května od 10 hodin
Kde: Amfiteátr Benedikt, Most
Proč přijít: Charitativní soutěž silových sportů Pohárovka (strongman a silový trojboj), výtežek půjde na bezbariérové bydlení pro Verču a Lukáše. Stovka závodníků se utká v řadě kategoriích, připraven je i bohatý doprovodný program.

Víkendové tipy na MosteckuVíkendové tipy na MosteckuZdroj: město Most

S láskou k sobě
Kdy
: sobota 25. května od 10 do 19 hodin
Kde: kostel Nanebevzetí Panny Marie, Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Festival nabídne lekce jógy, přednášky, jarmark, chill-out zónu. Během dne zahrají a zazpívají Tadeáš Jezbera a Monika Bublíková. V Kavárně v Duchu pro Vás bude připravená výborná káva a občerstvení. Pro děti je připravená dětská jóga.

Víkendové tipy na MosteckuVíkendové tipy na MosteckuZdroj: město Most

Muzejní noc
Kdy
: sobota 25. května od 17 hodin
Kde: Oblastní muzeum, Most
Za kolik: vstup zdarma
Proč přijít: Muzeum pak bude navazovat muzejní nocí s podtitulem Muzeum, jak ho neznáte, kdy vás nechají nahlédnout na práci konzervátorů a kurátorů sbírek a součástí programu bude i křest nového komiksu Alchymistova dcera – Příběh Edwarda Kelleyho a jeho nevlastní dcery Vestonie". Komiks si budete moci odnést.

Víkendové tipy na MosteckuVíkendové tipy na MosteckuZdroj: město Most

Mexican Dinner
Kdy
: sobota 25. května v 17 hodin
Kde: klub Ponorka, Litvínov
Za kolik: 170 Kč na místě
Proč přijít: Mexické jídlo a mexické drinky od Mamarracha Street Food a mexická kapela Mariachi Bohemia se po roce vrací do Litvínova. Opět můžete nasadit sombrera a obléci ponča. Klub bude výjimečně otevřen už od 17 hodin.

Víkendové tipy na MosteckuVíkendové tipy na MosteckuZdroj: Facebook

Koncert Sonii Sax a Martina Rufera
Kdy
: sobota 25. května od 17 hodin
Kde: hrad Hněvín
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Hudební podvečer v zahradě hradu Hněvín se saxofonistkou Soniou Sax a klavíristou a skladatelem Martinem Ruferem. Přijďte si k nám užít pohodový večer, posedět v trávě ve stínu vzrostlých kaštanů a pokochat se krásným výhledem. Po celou dobu koncertu bude otevřené hradní bistro s občerstvením i vyhlídková věž.

Talk show Na točně
Kdy
: sobota 25. května od 19 hodin
Kde: Městské divadlo, Most
Za kolik: 150 Kč
Proč přijít: Talk show Tadeáše Horehledě a jeho hostů. Zábavný večer s mladým hercem mostecké činohry Tadeášem Horehledem a jeho hosty. Diváci se mohou těšit na zajímavosti z jejich života, povídání nejen o divadle, ale také na hudební vystoupení. Květnovými hosty budou tentokrát dlouholetí pracovníci napříč profesemi divadla: Václav Hofmann - dlouholetý jednatel a umělecký ředitel Městského divadla v Mostě, taneční mistr, Eva Pešková - dlouholetá referentka a vedoucí obchodního oddělení Městského divadla v Mostě, nadšená turistka, Luděk Jandík - dlouholetý jevištní technik, nadšený sportovní fanoušek. Vstupenky zde.

Víkendové tipy na MosteckuVíkendové tipy na MosteckuZdroj: město Most

Il Fest Klubovka#4
Kdy
: sobota 25. května od 20 hodin
Kde: Rokáč Vinohrady, Most
Za kolik: 150 Kč
Proč přijít: Poslední část IL FEST Klubovky Začátek koncertu mezi 20. a 21. hodinou, rezervace vstupenek zde.

NEDĚLE

Den dětí s hasiči
Kdy
: neděle 26. května od hodin 10 do 17 hodin
Kde: Zámek Valdštejnů, Litvínov
Za kolik: 40 Kč
Proč přijít: Město Litvínov pořádá Den dětí s Jednotkou sboru dobrovolných hasičů Litvínov. Těšit se můžete na dílničky, výstavu fotografií a technických prostředků hasičů, tematické soutěže, skluzavku nebo pěnovou koupel.

Víkendové tipy na MosteckuVíkendové tipy na MosteckuZdroj: město Litvínov

Živá zahrada 2024
Kdy
: neděle 26. května od hodin 10 do 16:30 hodin
Kde: Zámek Korozluky
Za kolik: děti 60 Kč, dospělí 80 Kč
Proč přijít: Akce nejen pro děti. Divadelní představení: 10:30 Buchty a Loutky: Norská pohádka, 12:30 Divadlo na cestě: Jak šel Honza do světa, 14:00 hodin Damúza: Faust, 15:30 Alfiteatr: Dva střevíčky pro Popelku, Divadelní společnost Al Rašid a historické pouťové atrakce. Ve 12 a 13:30 vystoupí taneční oddělení ZUŠ Most.

Víkendové tipy na MosteckuVíkendové tipy na MosteckuZdroj: město Most

O pejskovi a kočičce
Kdy
: neděle 26. května od 10:30 hodin
Kde: hrad Hněvín
Za kolik: v předprodeji: 110 Kč, na místě: 130 kč
Proč přijít: V podání Divadélka Romaneto uvidíte veselou pohádku o pejskovi a kočičce, kteří se chystají do divadla za svými kamarády. To ale Kočička netuší, že nejprve musí Pejska naučit, jak se má v divadle chovat, vhodně obléknout, přijít včas. Po všech veselých trampotách nakonec vše stihnou a spolu s ostatními dětmi shlédnou pohádku O Červené Karkulce a Modrém Vlkovi. Délka trvání: 55 minut. Po celou dobu představení bude otevřeno malé hradní bistro s občerstvením. Vstupenky v hradním bistru nebo na místě.

Den pro rodinu s městskou policií
Kdy
: neděle 27. května od 13 do 16 hodin
Kde: Dopravní hřiště, Most
Proč přijít: Akce, kterou moderuji Klára Kolomazníková ze skupiny Holki, představí ukázky z činností Městské policie, prvorepublikového četnictva, dobrovolných hasičů nebo služební kynologie. Doprovodný program: jízda na ponících, soutěže pro děti, fotokoutek, výstava historických vozidel, odznaků a medailí, malování na obličej, občerstvení.

Den pro celou rodinu s Městskou policií Most.Den pro celou rodinu s Městskou policií Most.Zdroj: město Most

Cena první dámy
Kdy
: neděle 26. května od 13:30 hodin
Kde: Hipodrom Most
Za kolik: dospělí 130 Kč, studenti do 26 let a senioři nad 60 let 100 Kč, děti do 140 cm a ZTP zdarma, parkovné 50 Kč
Proč přijít: Během dostihů je návštěvníkům k dispozici tradiční kyvadlová doprava zdarma! Vstupenky v prodeji na pokladně u vstupu od 10.30 hod. Platba pouze v hotovosti. Vstup pro diváky od 10:30, první dostih ve 14 hodin, poslední dostih v 17:45.

Víkendové tipy na MosteckuVíkendové tipy na MosteckuZdroj: město Most

Neděle ve středu
Kdy
: neděle 26. května od 17 hodin
Kde: park Střed, Most
Proč přijít: 17 hodin: Stars Tribute acoustic - Kapela Stars Tribute Acoustic vznikla v době lockdownu, původně jako akustické duo, čistě z potřeby zahrát si alespoň pár oblíbených písniček. S.T.A. založil kytarista Olda Trefil známý také jako Trifid z kapely Debustrol a zpěvák Honza Tříška z kapely Syndrom. Po krátké době se k těmto dvěma hudebníkům připojil perkusionista a cestovatel Jirka Neumajer z kapely Feher Fekete Kerek. Mladá Boleslav. Máte-li rádi hity 90. let, Pearl Jam, U2, Nirvana, R.E.M., Depesche Mode nebo Metallica chcete si třeba i zatancovat, je to tip přesně pro vás! 18 hodin: Kvinta a – čtyřčlenná folková skupina z Litvínova, která je na hudební scéně více než 30 let. Hraje ve složení: Tomáš „Papouch“ Kunz (akustická kytara, zpěv), Lada Kunzová (klávesy, zpěv), Martin „Adams“ Prokop (basová kytara, zpěv) a Iva „Pralinka“ Boušová (percusse, zpěv).

Akce na Chomutovsku

UDG a Jakub Děkan a band v Klášterci
Kdy
: pátek 24. května od 19.00
Kde: letní kino Klášterec nad Ohří
Za kolik: 450 korun
Proč přijít: Koncert pop-rockové hudební skupiny. Každé léto je kapela UDG stálicí line-upů všech významných českých festivalů a každoročně nabitá festivalová sezóna je důkazem obrovského zájmu fanoušků o energií nabitá vystoupení této výjimečné rockové party. Host Jakub Děkan a band.

Farmářské trhy v Chomutově
Kdy
: sobota 25. května od 8.00
Kde: náměstí 1. máje Chomutov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Čerstvé, chutné, regionální a farmářské. Přesně takové jsou produkty farmářů a regionálních výrobců, zvou pořadatelé tradičních trhů.

Chomutovské slavnosti
Kdy
: sobota 25. a neděle 26. května od 10.00
Kde: městský park v Chomutově
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Chomutov si připomíná 385. výročí bitvy švédských oddílů u města. Bude rekonstrukce bitvy, šermíři, ohňová show, prohlídky táborových ležení, bohatý stánkový prodej, ukázky řemesel, soutěže a atrakce pro děti. Zahraje kapela 4. cenová.

Narozeniny Maxipsa Fíka
Kdy
: sobota 25. května od 10.00
Kde: Františkánská zahrada v Kadani
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Ke Kadani neodmyslitelně patří jedna pohádková postava. Ano, je to Maxipes Fík! A také letos s ním oslavíme jeho narozeniny. Tahle velká oslava je zároveň také oslavou Mezinárodního dne dětí. Pojďte si užít den plný soutěží, hudebních a divadelních vystoupení a hlavně zábavy. Všude bude plno stánků, ve kterých najdete něco dobrého na zub. Bude hudební show Hulahou Gábina a Katka, kouzelný pohádkář, koncert Mouchy, Wikiho zábavná show s mimoni, a také přání Fíkovi. V případě nepříznivého počasí se program přesune do Orfea.

Rodinné vandrování v Kalku
Kdy
: sobota 25. května od 9.00
Kde: hřiště v Kalku
Za kolik: 50 Kč
Proč přijít: V Kalku se vydají na vandr, trasy 14 a 10 kilometrů, dětská pohádková trasa 5 kilometrů. Autogramiáda chomutovských hokejistů, lesní hrátky, zahraje Dj Kouky.

Jirkovská srdíčka
Kdy
: sobota 25. května od 14.00
Kde: Zámek Červený Hrádek, Jirkov
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Pětadvacátý ročník přehlídky dětského sborového zpěvu. Představí se také domácí sbor Zvoneček a zástupce z Chomutova.

Benefiční koncert v kostele sv. Jiljí v Jirkově
Kdy
: neděle 26. května od 16.00
Kde: kostel sv. Jiljí v Jirkově
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Účinkují Jirkovské seniorky, Ženský komorní sbor a Hlahol Chomutov. Výtěžek bude věnován na záchranu varhan.

Akce na Lounsku a Žatecku

Antikotel v Lounech
Kdy
: pátek 24. a sobota 25. května
Kde: Bahno - Restaurace Stromovka, Louny
Za kolik: pátek 200 Kč, sobota 250 Kč, oba dny 350 Kč. Děti do 13 let zdarma. Dětský doprovod 25. 5. do 15 hod. 100 Kč, s unikátní dětskou vstupenkou 70 kč. Každý platící návštěvník dostane dárek.
Proč přijít: Legendární lounský Antikotel slaví dvacítku. Tradiční multižánrový festival s programem pro celou rodinu. Dvacet tři regionálních interpretů, tři hudební hosté (čeští i zahraniční). Sobotní program pro děti na téma Na skok do pravěku. Spousta dalšího doprovodného programu.

Neolitica v Archeoskanzenu v Březně
Kdy
: sobota 25. května od 10.00
Kdy: Archeoskanzen Březno, Louny
Za kolik: vstupné dobrovolné (doporučené 80 korun, snížené 60)
Proč přijít: Návrat do doby kamenné – celodenní program pro celou rodinu od paleolitu k prvním zemědělcům, neolitické dílny, ukázky výroby kamenných nástrojů, zpracování rostlinných materiálů, přednášky, primitivní vaření, koncert, občerstvení. Přijďte přičichnout k pravěku.

Barevný Žatec
Kdy
: sobota 25. května od 13.00
Kde: náměstí Svobody, Žatec
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Festival národností žijících v Žatci, degustace jídel z různých koutů světa, představení národností. Bohatý kulturní program - Tam Tam Batucada, Balkan party band a další a další.

Dětský den v Lounech
Kdy
: neděle 26. května od 14.00
Kde: Výstaviště Louny
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Zveme všechny děti na Dětský den v Lounech. Moderuje Radek Jirgl. Těšit se můžete na Karol a Kvído, klauny Pepe a Pipi. Cukrová vata jinak. Občerstvení, soutěže, mini disco, dílničky, malování na obličej, maskoti, živá zvířátka a další.

Mohlo by vás zajímat: Hrad Hněvín v novém: Mladistvá energie v srdci novogotiky sklidila cenu

Zdroj: Touch Branding