Bez novoročního ohňostroje pořádaného městem se budou muset obejít obyvatelé Teplic, Chomutova, Děčína a Litoměřic. Nebe nad Teplicemi ohňostroj pravidelně ozáří při slavnostním Zahájení lázeňské sezony, proto na Nový rok nebude. Podle primátora Teplic Jaroslava Kubery na Nový rok není třeba ohňostroj pořádat, protože většina lidí odpaluje své vlastní. Ústí nad Labem se obešlo bez půlnočních světlic již v loňském roce.

O novoroční oslavy nepřijdou obyvatelé Litvínova a Mostu. Obě města na něj lákají celé rodiny. "Ohňostroj město letos vyjde na 20.000 korun," sdělila ČTK mluvčí litvínovské radnice Eva Maříková. Silvestrovský program na náměstí Míru ukončí celou sérii adventních programů nazvanou Krušnohorské Vánoce. Za 380.000 korun, které na ně Litvínov vyčlenil, se místní dočkají od prvního adventního víkendu až do Silvestra koncertů, vánočních trhů, mikulášské jízdy tramvají nebo jízd na koních.

V Mostě během tříhodinového programu pro dospělé vystoupí pěvecký sbor, taneční skupina a zpěvák Petr Kotvald. Pro děti připravilo město silvestrovský program zvaný Sněhulákoviny. Také mostecký silvestrovský program zakončí ohňostroj.