Jahelka vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze a začal se věnovat zhudebňování různých soudních případů a všelijakých kuriózních příběhů z všedního života. V polovině 80. let uspěl na folkovém festivalu Porta, když se jeho píseň s názvem Soudili se… dostala na výběrové album Porta ’84 a byl vyhlášen osobností Porty ’85. Následně začal vydávat vlastní autorská alba, kde zhudebněné soudní případy prokládá zábavným mluveným slovem.

Od roku 1978 žije v Jindřichově Hradci, je advokátem. Ve spolupráci s ČT připravil poučný seriál o soudnictví Neznalost neomlouvá. Na Dvojce Českého rozhlasu od března 2015 vysílá každý pracovní den ráno a odpoledne rubriku Soudnička Ivo Jahelky. „Řek bych, že to bude jízda, kdo co a kam posnášel! A že prý někdo z toho hnízda vynášel i donášel,“ zpívá právník Ivo Jahelka ve své nejnovější písničce, která je věnovaná kauze Čapí hnízdo Andreje Babiše a údajného dotačního podvodu. Při poslechu písničky Něco o Čapím hnízdě si ale nelze nevšimnout, že tam je možná cosi nepatřičného…

Začátek besedy je v 19.00 hodin. „Doporučuji neváhat s nákupem vstupenek. Občerstvení je zajištěno,“ říká starosta obce Patokryje Karel Řehák.

Zdroj: Youtube

Ivo Jahelka - Balada o hrobníkovi  Zdroj: YouTube.com/Max Qik