Mostecký Rokáč Vinohrady zažije v pátek 9. února, tedy už za dva dny, tradiční únorový rockový nářez. „Na pódiu se vystřídají hned čtyři kapely, a to Velryba, Adbera, Kočičí hlavy a Kabát Band Chomutov. A jako překvapení přijede speciální host,“ říká Vašek Purchart z Mosteckého hudebního spolku, který rokáč provozuje.

Kapela Velryba vznikla na sklonku roku 2006, jako sólový projekt Vládi Šafránka (Harlej, Waldagang) k vydání jeho sólového CD. Skupina odehrála bezmála 20 koncertů, nicméně pro značné časové zaneprázdnění lídra kapely činnost ukončila. Na konci roku 2013 došlo k jejímu znovuvzkříšení. Loni došlo ke změně na postu kytaristy a kapela dostala nový kytarový a také vokálový rozměr.

| Video: Youtube

Velryba a V. Šafránek - Most (12. 2. 2016)  Zdroj: YouTube.com/lohny1000

Formace Abdera je jirkovská rocková kapela, která prošla od svého vzniku v roce 2011 mnoha personálními změnami. Na svém kontě má album Blázinec, vydané loni. Kočičí hlavy je mostecká punk rocková kapela. V Rokáči zahraje ve složení Lukáš Koranda (zpěv, kytara), Radek Dáňa (zpěv, basa) a Matěj Koranda (bicí).

Kabát Band CV je parta chomutovských muzikantů, fandů jedné z nejpopulárnějších skupin.

Začíná se ve 20 hodin.