„Krásně voní. Je tam i skořice,“ říká babička prodávající adventní věnce na úterním trhu v centru Mostu. Včera tam dekorace se čtyřmi svícemi, kominíčky a Mikuláši prodávala poprvé. Další trhovec nabízel formičky na vánoční pečivo.

Poslední letošní pravidelný úterní trh mezi mosteckým Priorem a magistrátem bude 21. prosince. Velké Vánoční trhy na 1. náměstí začnou v neděli 12. prosince a potrvají s kulturním programem až do neděle 19. prosince.

Vánoční strom na náměstí se ale rozsvítí mnohem dřív: v neděli 28. listopadu v 17 hodin. Oslava začne hodinu předtím půlhodinovým koncertem SMoGu, pěveckého sboru mosteckého gymnázia. Zazpívat přijede i Janek Ledecký.

Mikulášská tramvaj bude jezdit městem 3. prosince mezi 15. a 18. hodinou. Vstupenky za obrázky rozdalo Středisko volného času (SVČ). Jízdní řád už visí na zastávkách MHD u Prioru a Centralu. Jubilejní desáté Medové Vánoce, tradiční předvánoční akce včelařů pro veřejnost, budou v SVČ v sobotu 11. prosince. Ani letos nebude chybět veřejná soutěž o Nejlepší medové pečivo.