Ve velkém sále umělci představí skladby pro housle, zpěv, kytaru a trubku od známých autorů, jakými jsou Mysliveček, Mozart, Rodrigo a Haydn. Kromě houslistky, která s orchestrem dlouhodobě spolupracuje, vystoupí sólista Opery Národního divadla Zdeněk Plech, Barbora Kubíková (kytara) a Iva Jindřišková (trubka). Dirigentem bude Martin Peschík. Vstupenky jsou ještě v prodeji a stojí 300 korun, tedy stejně jako v předchozích letech.

Shizuka Ishikawa hrála v Mostě naposledy v srpnu 2021. „Je to velmi decentní a noblesní dáma. Mám pro ni slabost, protože je to geniální houslistka a navíc citlivá. I když je slavná, zůstává velice skromná a trpělivá,“ sdělil tehdy Petr Macek, jehož soukromý orchestr je složený z předních profesionálních umělců Ústeckého kraje a desítky let propaguje české hudební umění.

Za dobu své existence orchestr spolupracoval se slavnými umělci jako například Josef Suk, Eva Urbanová, Václav Hudeček, Gabriela Beňačková, Ivan Ženatý, Lubomír Brabec, Pavel Šporcl či Eva Pilarová.