Cílem PřeMostění je umožnit amatérským souborům i jednotlivcům prezentaci jejich představení. Vstupné na jednu inscenaci mimo doprovodný program je 50 korun, permanentka na všechna představení stojí 500 korun.

„Je to multižánrový festival, který představí studentské, amatérské a experimentální divadlo,“ řekl Pavel Skála, předseda Divadelního spolku Odevšad, který festival pořádá ve spolupráci se ZUŠ F. L. Gassmanna.

Za soubory z různých koutů ČR přijedou i lektoři, známí odborníci na divadlo, kteří pro mladé umělce uspořádají semináře. Budou to například oceňovaný režisér a pedagog Štěpán Pácl, renomovaný režisér, dramaturg a pedagog Milan Schejbal a odbornice na dabing Eva Spoustová.

Diváci se mohou těšit i na koncerty a debaty. Pořadatelé pozvali i youtubera Kovyho, kterého program sliboval právě dnes, a Víta Klusáka, režiséra dokumentu Svět podle Daliborka. Součástí přehlídky budou fotokoutek, divadelní stánek či stánek spolku Nové háro, který sbírá vlasy od dárců a vyrábí paruky na míru pro onkologicky nemocné děti.