Ke státnímu svátku Den vzniku samostatného československého státu se v pondělí 27. října v Městském divadle Most uskuteční koncert Sisi Sklovské a Big Bandu Litvínov. Začátek představení je od 18.00 hodin.

Výjimečné hlasové schopnosti, nezdolný temperament a vysoká profesionalita charakterizují pěvkyni Sisu Sklovskou, která vystoupí společně s absolutním vítězem několika soutěží i mezinárodních litvínovským North Big Bandem.

Swingovou a jazzovou hudbou rozdává radost posluchačům v řadě evropských zemí.

V minulosti se Big Band objevil v televizi na ČT 1 v pořadu Receptář, Jablko roku, na ČT 2 v pořadu Nedělní ráno a při různých zpravodajských šotech na Nově a Primě. Orchestr přijmul i pozvání na natáčení pro německou televizní stanici MDR.

Pestrá směsice umělců

Soubor vystupoval jako host Big bandu Rádio Praha, který řídil Felix Slováček. NBB nabízí samostatná vystoupení jazz, swing, ale i recitál renomovaných zpěváků, se kterými úzce spolupracuje Láďa Kerndl a Sisa Sklovská.

NBB hraje ve složení příčná flétna, pět trubek, kvartet pozounů, kvintet saxofonů, dva klavíry, kytara, baskytara, bicí souprava a zpěvy. Součástí je i vokální kvarteto 4 Voices.

V kinosále Městské knihovny v Mostě dnes ve 20.30 hodin zahraje rakouské duo SAX&CRIME. Hudba Haralda Kräutera (zpěv a saxofon) a Thomase Vigla (zpěv a kytara) se dá označit jako veselý rockový kabaret. Během šestnácti letech společného hraní překračují všechny myslitelné žánrové hranice.

Pořadatel koncertu napsal, že jejich „nápadité vlastní skladby jsou živnou půdou pro spojení zábavy, hudby a divadla, lechtivě filozofických textů, výtečných instrumentálních výkonů a šťavnatého melodického rocku“.

Kräuter je podle svých fanoušků na pódiu silně charismatickou a emotivní osobností, v jehož rukách se saxofon mění ve varhany, ze kterých šlehají blesky jako při vzniku Země.

Vigl je prý rytmická mašina a kytarový virtuóz. Do kytary (značka Gibson Chet Atkins) mlátí a řeže tak, že vedle doprovodů nahradí basistu i bubeníka.
Oba zpívají, rapují, dvojhlasně i unisono, a k tomu ještě hrají divadlo. Vlastní skladby představují na pódiu s energií startující rakety a humorem Charlese Bukowského. Na mosteckém koncertě určitě zazní i jejich hity Sex Affair in the Open Air, Mad Sex in Car nebo 69.
Diskografie (CD): Live (1999), Morsch ist die Liebe (2003), Quaak… (2008).

(mh, vok)