Motýlek Štístko a víla Poupěnka přijedou v sobotu 9. března od 10 hodin do Litvínova pobavit děti v sobotu dopoledne se zbrusu novým představením, ve kterém jim zazpívají nejnovější písně z jejich prvního DVD filmu – Jedeme na výlet.

Společně se všichni naučí, co se má a co ne s písničkou Jojojo nenene, zalétají si s Letí neletí, pomůžou Budulínkovi, nepustí zlého vlka ke kůzlátkům do chaloupky s písničkou Vlk a kůzlátka, vytvoří největší Stonožku Ponožku. 
Dokonce přijede i Vodník Brekeke a možná si Káča zatančí s čertem… 

„A protože my, broučkové, Umíme cokoli, budeme tančit na písničky Bláznivý den, Tanči tanči a Elo elo veselo! Po představení nebude chybět autogramiáda a společné focení,“ říkají oba hlavní protagonisté dětské show.

Unikátní výstava mechanických hraček značky Heller & Schiller v litvínovském zámku Valdštejnů
Tip Deníku: Litvínovský zámek ukáže hračky a hry dětí ze šlechtických rodin

Vílu Poupěnku ztvárňuje Barbora Waschingerová, která se sice narodila v Praze, ale v hlavním městě pobývá jen napůl. Střídá Praha s městečkem Kouřim, kde žije skoro celá její rodina. Od malička hraje v divadle a před pár lety jsem založila s kamarády kapelu, kde hraje na baskytaru. 

Představitelem Motýlka Štístko je Lukáš Kunz. Pocházím ze západočeského Tachova. V současnosti žije v Praze, kde jsem vystudoval Pražskou konzervatoř. „Život bez divadla si nedokážu představit,“ říká herec, který se také objevuje v činohrách a muzikálech.