Kdy: sobota 28. září od 20 hodin
Kde: hudební klub Attic Litvínov
Za kolik: 20 Kč

Tenkrát to bylo opravdu něco. Z pódia se na tančící mládež doslova hrnul západní bigbít, ale nejen to. Také písničky s českými texty a songy tehdy velice populárního slovenského Elánu. Tak přesně tohle byl Grandial.

Ta vznikla v roce 1975 jako pokračovatel někdejší formace Antikrist, která dokázala v roce 1966 vyhrát v litvínovské Lidové scéně Soutěž tvořivosti mládeže ve hře kytarových skupin. U založení Grandialu stáli stejně jako u založení Antikristu Jaroslav Popelka (kytara) a Jiří Marek (baskytara). K sobě přibrali zpěváka Mariana Patleviče, bubeníka Ladislava Liebiga a piano měl na starosti Antonín Rauch.

Ve městě pod Krušnými horami se tak začala psát nebývalá hudební historie. Připomeňme ještě, že jméno pro kapelu vybrala dvojice Popelka Marek v době, kdy se Popelka ženil. Marek mu byl za svědka a pil se koňak Grandial, takže to byla jasná volba. Kapela působila až do roku 1989, kdy se rozpadla.V sobotu 28. září se bude v litvínovském hudebním klubu Attic vzpomínat na ty, co se už odebrali do hudebního nebe, tedy na Mariana Patleviče, Tondu Raucha a Jiřího Marka.